Google

Asystent Google pomoże wybrać telefon w popularnych sklepach z elektroniką

Piotr Kurek
Asystent Google pomoże wybrać telefon w popularnych sklepach z elektroniką
18

Do Asystenta Google zawitały kolejne Akcje. Od dziś użytkownicy porozmawiają z wirtualnym doradcą popularnych sklepów z elektroniką — Media Markt i Media Expert, który pomoże przejrzeć katalog smartfonów i odpowie na pytania dotyczące zakupów.

Asystent Google w Polsce nie jest tak bardzo rozbudowany, jak na zachodnich rynkach. Upłynie jeszcze sporo czasu zanim dogonimy zachodnich sąsiadów, ale miło jest widzieć, że działające w Polsce firmy i serwisy dostrzegają potencjał tego rozwiązania i wdrażają systemy pozwalające na głosowe komunikowanie się z klientami i użytkownikami. Do tego grona dołączają popularne sklepy z elektroniką — Media Markt i Media Expert.

W wyniku postępującej digitalizacji życia zmiania się nie tylko sposób codziennej komunikacji, ale również zawierania transakcji. Jako lider innowacji na rynku dystrybucjielektroniki użytkowej chętnie sięgamy po nowoczesne technologie, żeby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby konsumentów. Dzięki głosowemu Asystentowi Google będziemy stale dostępni dla naszych klientów, a tym samym usprawnimy cały proces zakupowy.

— mówi Paweł Kuźma, E-Commerce Director Media Markt Saturn Polska.

Rozpoczęcie rozmowy z wirtualnym przedstawicielem Media Markt nie jest wcale takie łatwe. Po wypowiedzeniu zdania „OK, Google. Porozmawiaj z Media Markt” zostajemy przywitani nowym głosem i oddane zostają nam do dyspozycji dodatkowe funkcji. W chwili wdrażania nowego systemu, Asystent potrafi jedynie doradzić w zakupie smartfona, podpowie gdzie znajdziemy najbliższy sklep oraz poinformuje o ważnych, z punktu widzenia klienta, informacjach dotyczących między innymi postępowania w przypadku zgubienia paragonu, czy w jakim czasie otrzymamy zwrot pieniędzy z tytułu odstąpienia od umowy.

Asystent Google pomoże zrobić zakupy w sklepie Media Markt i Media Expert

Zobacz też: Asystent Google po polsku to uboższy brat wersji angielskiej

Działa to sprawnie i bardzo szybko. Szkoda tylko, że w chwili obecnej wirtualny asystent nie pozwoli nam zrobić samych zakupów. Po znalezieniu interesującego nas telefonu przenoszeni jesteśmy do przeglądarki, w której możemy złożyć zamówienia. Z każdym kolejnym tygodniem do usługi mają zawitać kolejne opcje, w tym możliwość wyszukiwania i przeglądania asortymentu z innych kategorii, czy śledzenie złożonego w sklepie internetowym zamówienia.

Media Markt nie jest jedynym, który wdrożył Akcje w Asystencie Google. Do tej pory korzystali z nich między innymi klienci sieci Play, serwisu eSky, Pyszne.pl, czy Flixbus. Z Asystenta Google skorzystają także klienci banku ING Bank Śląski.

Do Asystenta zawitał także Media Expert. Asystent pozwala między innymi na sprawdzenie oferty promocyjnej, czy statusu zamówienia. Jak poinformował mnie Michał Mystkowski — rzecznik prasowy Media Expert, sklep ten uruchomił wsparcie dla Asystenta Google już 8 maja. W tym wypadku wystarczy wypowiedzieć „OK, Google. Porozmawiaj z Media Expert”, by porozmawiać z dedykowanym asystentem.

Zobacz też:

Źródło: materiały prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu