25

Astrid przejęte przez Yahoo! 90 dni na przesiadkę do innego menadżera zadań

Menadżery zadań to chyba jedna z najpopularniejszych kategorii aplikacji mobilnych, zarówno na Androidzie jak i iOS. Mamy też ich dlatego pod dostatkiem do wyboru w Google Play oraz w App Store. Jest tylko jeden problem, zwykle, gdy pojawi się jakaś interesująca propozycja, istnieje spore ryzyko, że zostanie przejęta przez większego gracza. Nie inaczej stało się […]

Menadżery zadań to chyba jedna z najpopularniejszych kategorii aplikacji mobilnych, zarówno na Androidzie jak i iOS. Mamy też ich dlatego pod dostatkiem do wyboru w Google Play oraz w App Store. Jest tylko jeden problem, zwykle, gdy pojawi się jakaś interesująca propozycja, istnieje spore ryzyko, że zostanie przejęta przez większego gracza.

Nie inaczej stało się z aplikacją Astrid, której twórcy na swoim blogu poinformowali o przejęciu przez Yahoo!. Program ten zebrał wiele pochlebnych recenzji również wśród polskich użytkowników, niestety będziecie musieli zacząć rozglądać się za czymś nowym w temacie.

Wprawdzie twórcy aplikacji nie informują o zamknięciu projektu, ale przekaz, iż przez 90 dni nadal będą funkcjonować, jednak już bez przyjmowania zgłoszeń do płatnej subskrypcji oraz, że w tym czasie poinformują o sposobie pobrania swoich danych – jest dość jednoznaczny.

4 miliony użytkowników, bo tyle pobrań odnotowali twórcy aplikacji, muszą zdecydować się na przesiadkę. Osobiście polecam Any.DO, dostępny na Androida, iOS jak i w przeglądarce w wersji webowej.

Podzielcie się, proszę, z innymi w komentarzach swoimi propozycjami w temacie takich multiplatformowych menadżerów zadań.