Tablety

Archos celuje w dzieci i tworzy dla nich tani tablet

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Archos celuje w dzieci i tworzy dla nich tani tablet
5

Tablety to produkt taki jak każdy inny, a przez to wymaga różnorodności. Choć Apple od dwóch lat stara się nas przekonać, że jedynie słusznym kształtem dla tabletów jest iPad, to wcale tak nie jest. Oczywiście nie można odmówić tabletowi z jabłuszkiem jakości i wykonania produktu. Ale każdy z nas ja...

Tablety to produkt taki jak każdy inny, a przez to wymaga różnorodności. Choć Apple od dwóch lat stara się nas przekonać, że jedynie słusznym kształtem dla tabletów jest iPad, to wcale tak nie jest. Oczywiście nie można odmówić tabletowi z jabłuszkiem jakości i wykonania produktu. Ale każdy z nas jako klient, ma inne potrzeby i nawet Apple z całą swoją zdolnością do „zakrzywiania rzeczywistości” nie jest w stanie tego zmienić. Dlatego też firmy takie jak francuski Archos, cały czas próbują szczęścia w różnicowaniu swoich produktów.

Jednym z nich jest Archos Child Pad. Jest to 7-calowy tablet stworzony z myślą o dzieciach. Jak możecie zobaczyć na ilustracji, urządzenie ma białą obudowę z niebieską ramką wokół ekranu. Według producenta jest to kolorystyka dziecięca. Muszę uwierzyć Francuzom na słowo, bo nie jestem w stanie przypomnieć sobie czy takie kolory przyciągnęłyby moją uwagę w czasie gdy byłem dzieckiem.

Kolory nie są jednak najistotniejsze. Ważne są również podzespoły i oprogramowanie. Tutaj Archos zapowiada, że urządzenie będzie napędzane układem pracującym z prędkością 1 Ghz, prawdopodobnie jedno-rdzeniowym. Tablet pracować będzie pod kontrolą Androida 4.0 ze specjalną nakładką dostosowaną do potrzeb dzieci.

Co ciekawe Archos przygotował również specjalną wersję swojego sklepu z aplikacjami AppsLib. Został on nazwany - Kids App Store. Francuski wytwórca deklaruje, że w ofercie sklepu znaleźć można około 10 tys aplikacji odpowiednich dla młodszych użytkowników. Również przeglądarka internetowa została zabezpieczona pod kątem treści niebezpiecznych dla dzieci.

Najciekawsza jest jednak cena tabletu. Otóż Archos wycenił go na 129 $ w USA oraz 99 £ w Wielkiej Brytanii. Według mnie musimy wreszcie, na poważnie podejść do tematu edukacji cyfrowej, zaczynając możliwie jak najwcześniej. Gdyby Child Pad okazał się udanym produktem, a pozostali producenci zaczęli wytwarzać urządzenia dedykowane dzieciom, mielibyśmy chociaż od czego zacząć.

Co prawda, mamy jeszcze tablet XO-3 fundacji OLPC. Ale kiedy ten trafi na rynek? Podobno jeszcze w tym roku. Ale co tego pewności nie ma.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidTabletArchos