Apple

Jesienią Apple zaprezentuje trzy iPhone'y. Ten trzeci ma być wyjątkowy

Marcin Hołowacz
Jesienią Apple zaprezentuje trzy iPhone'y. Ten trzeci ma być wyjątkowy
43

Bloomberg donosi, że jesienią Apple planuje zaprezentować aż 3 nowe smartfony. Dwa z nich będą miały ekrany o przekątnej 4,7 cala oraz 5,5 cala. Nie wiadomo czy ich projekt będzie się znacząco różnił od modeli iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus. Jednak to co ma zrobić prawdziwą furorę, to specjalnie przygotowywany trzeci model, który będzie się charakteryzował kompletnie nową jakością i designem.

Tajemniczy trzeci iPhone

Nowy rodzaj ekranu, zakrzywione szkło, elementy wykonane z nierdzewnej stali i wysokiej jakości aparat. Tajemniczy trzeci iPhone ma być czymś naprawdę wyjątkowym, aby uczcić dziesiątą rocznicę pierwszej prezentacji iPhone’a przez Steve’a Jobsa. Prawdopodobnie produkt ten nie będzie dostępny jeszcze parę miesięcy po prezentacji.

Określani jako  „ludzie zaznajomieni z tematem” twierdzą, że Apple testuje ekran, który pokryje praktycznie cały przód telefonu, a do tego ma zniknąć przycisk home, tzn. będzie wirtualny jak w Samsungu Galaxy S8. Podobno Apple testował różne warianty prototypów tego telefonu z wytwórcami w Azji i były tam wersje ze stalą nierdzewną oraz zakrzywionym szkłem, stąd tego typu doniesienia.

Najnowszy z testowanych prototypów trzeciego iPhone’a ma być pokryty zakrzywionym szkłem zarówno z przodu jak i z tyłu telefonu, natomiast sam ekran OLED będzie płaski. Pozostałe, bardziej standardowe dwa modele, które również zostaną zaprezentowane jesienią, prawdopodobnie wciąż będą miały ekrany LCD.

Trudno powiedzieć na jaki wariant padnie ostateczna decyzja

Ludzie zaznajomieni z tematem twierdzą, że bardziej zakrzywione warianty szklanego pokrycia były problematyczne dla wytwórców podczas produkcji na większą skalę, więc Apple prawdopodobnie skłoni się ku łagodniejszym zakrzywieniom. Jest też możliwość, że ostateczny wybór w sprawie trzeciego modelu iPhone’a padnie na uproszczoną wersję, która również była testowana – bez szkła z tyłu, a zamiast tego z aluminium. Testowano również wariant telefonu ze skanerem linii papilarnych, który był wbudowany w ekran. Niesie to ze sobą wyzwania techniczne, więc trudno powiedzieć czy Apple się na to zdecyduje. Samsung również próbował takich rzeczy i jednak z tego zrezygnowano. Nie zabrakło też testów związanych z rozszerzoną rzeczywistością.

Oczekiwania w tym roku są wysokie. Czy Apple przygotuje prawdziwą rewolucję? Samo zaprezentowanie trzech telefonów nie wystarczy, aby zszokować ludzi.

Źródło 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu