Po awanturze sprzed kilku tygodni Apple postanowiło wyjaśnić sytuację i publikuje pełną listę swoich urządzeń, które mogą okazać się potencjalnym problemem dla wszystkich korzystających z urządzeń medycznych.
Apple publikuje (długą) listę swoich produktów, które mogą potencjalnie zakłócać urządzenia medyczne
Kilka miesięcy temu dość głośno zrobiło się o tym, że iPhone 12 może zatrzymać rozrusznik serca, co było efektem długiego sporu w sieci na temat tego, czy i które urządzenia są dla siebie bezpieczne. Ostatecznie gigant z Cupertino zdecydował się stworzyć specjalną stronę pomocy, na której opublikował zestaw wieści dotyczących bezpieczeństwa korzystania z całego zestawu ich urządzeń i wyjaśnienie dotyczące zakłóceń magnetycznych które mogą powodować.
W określonych warunkach magnesy i pola elektromagnetyczne mogą zakłócać działanie urządzeń medycznych. Na przykład wszczepione rozruszniki serca i defibrylatory, mogą zawierać czujniki reagujące przy bliskim kontakcie na magnesy i moduły radiowe. Aby uniknąć potencjalnych interakcji z tego rodzaju urządzeniami medycznymi, należy trzymać produkt Apple w bezpiecznej odległości od urządzenia medycznego (ponad 15 cm lub ponad 30 cm w przypadku bezprzewodowego ładowania). Skonsultuj się z lekarzem i producentem urządzenia medycznego, aby uzyskać szczegółowe wskazówki.
Jeśli podejrzewasz, że produkt Apple zakłóca działanie urządzenia medycznego, przestań używać produktu Apple i skonsultuj się z lekarzem oraz producentem urządzenia medycznego.
Z tej okazji firma przygotowała listę swoich urządzeń, które korzystają zawierają magnesy, a tym samym należy trzymać je w bezpiecznej odległości od urządzeń medycznych. Wśród nich znalazło się kilkadziesiąt sprzętów z katalogu firmy — właściwie... lwia część ich portfolio — i to zarówno jeśli chodzi o elektronikę, jak i akcesoria.
- Słuchawki AirPods i etui ładujące: Słuchawki AirPods i etui ładujące, Słuchawki AirPods i bezprzewodowe etui ładujące, Słuchawki AirPods Pro i bezprzewodowe etui ładujące;
- Słuchawki AirPods Max i etui Smart Case: Apple Watch i akcesoria, Apple Watch, Paski do Apple Watch zawierające magnesy, Akcesoria do ładowania Apple Watch podłączane magnetycznie;
- HomePod: HomePod, HomePod mini;
- iPad i akcesoria: iPad, iPad mini, iPad Air, iPad Pro, Smart Cover i Smart Folio do iPada, Smart Keyboard i Smart Keyboard Folio do iPada, Klawiatura Magic Keyboard do iPada;
- iPhone i akcesoria MagSafe: Modele iPhone’a 12, Akcesoria MagSafe;
- Mac i akcesoria: Mac mini, Mac Pro, MacBook Air, MacBook Pro, iMac, Apple Pro Display XDR;
- Beats: Beats Flex, Beats X, Powerbeats Pro, UrBeats3.
Jak widać lista jest dość pokaźna i tak jak wspominałem wyżej, znalazły się na niej właściwie wszystkie produkty z katalogu firmy. Łatwiej prawdopodobnie byłoby wskazać te, których na niej zabrakło. Po dyskusji która przetoczyła się kilka tygodni temu rozumiem skąd taki wpis na ich stronie pomocy. Przezorny zawsze ubezpieczony. Zawsze to dodatkowa ochrona przed potencjalnymi pozwami, które mogą się posypać (przede wszystkim, jak to zwykle bywa, w Stanach Zjednoczonych — ale to dla nich jeden z najważniejszych rynków).
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu