Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Apple

Apple wygrywa z Facebookiem jeśli chodzi o ilość aplikacji

GM
Grzegorz Marczak
11

App store był i jest niesamowitym sukcesem Apple. Sukces jest na tyle duży, że niektórzy zaczęli porównywać App store do platformy z aplikacjami na Facebooka. Firma Flury zajmująca się analizami rynku mobilnego przedstawiła porównanie w którym jeśli chodzi o liczby App store wygrywa z Facebookiem....

App store był i jest niesamowitym sukcesem Apple. Sukces jest na tyle duży, że niektórzy zaczęli porównywać App store do platformy z aplikacjami na Facebooka. Firma Flury zajmująca się analizami rynku mobilnego przedstawiła porównanie w którym jeśli chodzi o liczby App store wygrywa z Facebookiem.

Apple w swoim sklepie ma w tej chwili ponad 140 tysięcy aplikacji przy około 70 milionach użytkowników telefonu iPhone. Facebook czyli serwis skupiający 400 milionów ludzi na całym świecie może pochwalić się wynikiem 60 tysięcy aplikacji.

Z pewnością do sukcesu sklepu Apple przyczynił się fakt, że programiści mogą dzięki niemu zarabiać pieniądze, Apple postarało się również o to aby proces kupowania aplikacji była uproszczony do minimum. Efekty są spektakularne:Oczywiście ilość to nie wszystko, natomiast jest ona pewnym wyznacznikiem potencjału jakie dają poszczególne platformy. Wydawać by się mogło nawet, że popularność App store zacznie maleć wraz z olbrzymią liczbą aplikacji i co za tym idzie rosnącą konkurencją dla nowych developerów i programów.

Okazuje się jednak, że zapowiedz iPad-a zrobiła swoje i bum na aplikacje mobilne dla urządzeń Apple trwa nadal:Osobą interesującym się rynkiem mobilnym polecam zapoznanie się z całym raportem, który zawiera bardzo dużo ciekawych informacji o App Store

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleFacebookApp Store