Apple

Oto Nowy Apple Watch. Będzie można z niego dzwonić bez użycia telefonu

Paweł Winiarski
Oto Nowy Apple Watch. Będzie można z niego dzwonić bez użycia telefonu
16

Apple Watch 3 to nowy smartwatch, który zaprezentował Apple. Firma nie odpuszcza tematu inteligentnych zegarów. Smartfony to nie jedyne nowości, które Apple pokazało na dzisiejszej konferencji.

W ubiegłym roku Apple twierdziło, że Apple Watch to drugi (po Rolexie) zegarek na świecie. Minął rok, sprzęt Apple wskoczył na pierwsze miejsce. Trochę nie rozumiem jak można porównywać się z klasycznymi dla rynku markami - ale trudno odmówić Apple jednego, jest odważne. Ale mimo problemów z Android Wear i generalnie niezbyt dobrej sytuacji rynku smartwatchy, Apple Watch świetnie sobie radzi. 97% klientów jest z AW zadowolonych, choć trudno określić jak to wszystko zostało policzone.

Na tegorocznej konferencji Apple zaprezentowało Apple Watch 3 generacji, którego największą nowością będzie łączność komórkowa - a to oznacza, że nowy Apple Watch będzie w dużej mierze samodzielnym urządzeniem.

Kolejną nowością jest bezpośredni dostęp do muzyki i stacji radiowych - oczywiście w usłudze Apple Music, gdzie będzie można użyć również Siri.

W środku nowego Apple Watch umieszczono 70% szybszy procesor. Do polączeń bezprzewodowych użyto nowego chipa, który jest skuteczniejszy, jednocześnie pobiera o 50% mniej prądu

Wygląd Apple Watch 3

Praktycznie taki sam jak poprzedni model. To źle? Nie - biorąc pod uwagę nowe podzespoły i łączność bezprzewodową. Apple na konferencji podkreśliło, że zachowanie znanego już wyglądu wymagało od projektantów wiele pracy. Mowa tu na przykład o ukrytych antenach, rezygnując z klasycznej karty SIM zastąpiono ją własną konstrukcją. Apple Watch Series 3 jest tej samej wielkości co Apple Watch Series 2 - różnica to grubość, ale wynosi ona tyle, ile dwie kartki papieru. I to mimo łączności komórkowej. Imponujące.

Blok poświęcony Apple Watch to również nowe paski, które może nie robią wrażenia na osobach nieposiadających zegarka Apple, ale dla posiadaczy tych sprzętów to możliwość personalizacji urządzeń. I tak, uważam że to bardzo istotny element rynku smartwatchy - coś w końcu przyciąga ludzi zegarków Apple.

Funkcje Apple Watch 3

Apple wciąż rozwija funkcje swojego zegarka. Nowy Apple Watch 3 to zupełnie nowa aplikacja do aktywności. Łatwiejszy i szybszy dostęp do poszczególnych jej funkcji. Tak, jak chociażby lepszy i wygodniejszy podgląd pulsu - pojawi się on bezpośrednio na tarczy. Zegarek poinformuje też o podwyższonym tętnie jeśli nie będziemy w trakcie ćwiczeń. Ma to być sygnał, by zainteresować się przyczyną takiego stanu rzeczy i udać się na konsultację do lekarza. Apple Watch będzie też wykrywać arytmię serca.

Nowy ulepszony system operacyjny też prezentuje się bardziej przejrzyście. Watch OS4 zadebiutuje 19 września i dotrze na wszystkie zegarki Apple.

Cena Apple Watch 3

Apple Watch Series 1 - 249 dolarów

Apple Watch Series 3 - 329 dolarów

Apple Watch Series 3 z łącznością komórkową - 399 dolarów

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu