Apple

Apple ulepszyło swoją świetną przystawkę do TV. Oto Apple TV 4K

Paweł Winiarski
Apple ulepszyło swoją świetną przystawkę do TV. Oto Apple TV 4K
20

Apple TV i Apple TV 4K to oprócz telefonów, tabletów, komputerów i zegarków produkty, które zostały zaprezentowane na konferencji. Apple wciąż działa w temacie przystawek telewizyjnych - zobacz co potrafi i jak wygląda nowe Apple TV, oraz Apple TV 4K.

Trudno się do Apple TV przyczepić i na dobrą sprawę sprzęt miał wszytko, czego oczekiwałbym od przystawki do telewizora. Wszystko oprócz obsługi rozdzielczości 4K i HDR. Co mogło więc poprawić Apple? Dodać właśnie te dwie rzeczy, co też zrobiło.

Apple TV 4K

Apple TV 4K debiutuje razem z rozdzielczością 4K w serwisie iTunes. Będzie można też oczywiście korzystać z tych dobrodziejstw w serwisie Netflix, czy też innych streamingujących platformach obsługujących rozdzielczość 4K i technologię HDR. Aple TV 4K to HDR 10 i Dolby Vision.

Brak dodatkowych opłat za 4K i HDR!

Apple nie zamierza zwiększać opłat jeśli użytkownicy przystawki zdecydują się korzystać z 4K i HDR. To coś nowego, w takim Netflixie wyższa rozdzielczość to wyższy abonament.

Nowy procesor w Apple TV 4K - A10X Fusion

Apple TV 4K napędza procesor A10X Fusion, który znamy z iPada Pro. Sprzęt ma 3GB pamięci RAM. Wydajność wzrosła dwukrotnie, wydajność GPU natomiast czterokrotnie. Z takimi podzespołami poradzi sobie z 60 fps-ami i możliwe, że przy wyższym frameracie też będzie dobrze. 4K i 60 klatek z YouTube? Myślę, że Apple TV 4K poradzi sobie z tym bez problemu.

Sprzęt będzie kosztować 179 dolarów i pojawi się na rynku 15 września, do klientów dotrze natomiast 22 września.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu