Moje przemyślenia

Apple trzecim co do wielkości dostawcą komputerów w U.S.

Jan Rybczyński
14

Być może ktoś, kto od dawna śledził tego rodzaju statystki nie będzie zdziwiony tąinformacją, ale mnie prawdę mówiąc dość mocno zaskoczyła. Pojawiły się najnowsze dane dotyczące sprzedaży komputerów na terenie U.S. według których Apple wskoczył na trzecie miejsce pod względem ilości sprzedanych egze...

Być może ktoś, kto od dawna śledził tego rodzaju statystki nie będzie zdziwiony tąinformacją, ale mnie prawdę mówiąc dość mocno zaskoczyła. Pojawiły się najnowsze dane dotyczące sprzedaży komputerów na terenie U.S. według których Apple wskoczył na trzecie miejsce pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy. Przegonił tym sposobem Toshibe i Acera, który to zanotował naprawdę duży spadek.

Serwis Mashable zaprezentował dwie tabele, które możecie oglądać poniżej. Reprezentują one dane zebrane i opracowane przez Gartner i IDC. Oba zestawienia są zgodne co do tego, że Apple znajduje się na trzecim miejscu.

Tyle się ostatnio pisze o iPhone i iPad, czy ogólnie o rynku mobilnym, że całkowicie umknął mojej uwadze rynek "pecetów".  Pierwsze dwa miejsca należą do HP i Della, jednak obie firmy zaliczyły spadek sprzedaży, natomiast Apple od kilku lat utrzymuje powolny, lecz stały wzrost. Prezentuje to poniższy wykres znaleziony w serwisie MacRumors:

Widać Apple zapracowało na brązowy medal. Myślę, że to duży sukces, ponieważ żadnemu systemowi, który nie nazywa się Windows nie jest łatwo walczyć o popularność, a nie zapominajmy, że Mac również system OS X. Im większa konkurencja, im bardziej Microsoft poczuje oddech na swoich plecach, tym lepiej dla nas, chociaż to oczywiście dopiero początek. Z popularnością Macków poza Stanami Zjednoczonymi nie jest już tak dobrze.

Chociaż nie jestem użytkownikiem Maca, życzę Apple w tym segmencie rynku jak najlepiej. Zmobilizuje to wszystkich, zarówno producentów sprzętu, jak również wspomniany wyżej Microsoft, który pomimo, że wciąż jest daleko na prowadzeniu, nie czuje się w pełni bezpieczny, co pokazują chociażby reklamy Windows vs Mac.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleMacMacOSXudział w rynku