Apple

Apple mogło przejąć Teslę, ale... nie było zainteresowane? Prezes Apple odmówił Elonowi Muskowi spotkania

Kamil Świtalski
Apple mogło przejąć Teslę, ale... nie było zainteresowane? Prezes Apple odmówił Elonowi Muskowi spotkania
15

Wiadomość której... chyba nikt się nie spodziewał. Dzisiaj na Twitterze Elon Musk podzielił się informacją na temat chęci sprzedania Tesli gigantowi z Cupertino. Ale... Tim Cook nie był zainteresowany nawet spotkaniem.

Apple Car wciąż pozostaje w sferze plotek. Kolejne wieści nierzadko sobie przeczą, ale to bez znaczenia — ten projekt i tak wzbudza na tyle wiele emocji, że raczej trudno przejść obok niego obojętnie. Szczerze mówiąc nigdy nie myślałem o Apple jako firmie, która faktycznie trafi na rynek samochodowy, ale kto wie. Nie jest wykluczone, że jednak za jakiś czas tak się stanie. Elon Musk na swoim Twitterze regularnie wypisuje... rozmaite rzeczy. Czasem mniej, czasem bardziej, poważne — ale nie brakuje też ciekawostek. Kilka godzin temu podzielił się takową z "naszego" podwórka. Rzekomo podczas ciemnych dni przy tworzeniu Model 3 Elon Musk skontaktował się z Timem Cookiem w sprawie przejęcia Tesli przez Apple. Jak zauważył: mowa o przejęciu za 1/10 dzisiejszej wartości firmy. Ale... CEO Apple nie był zainteresowany tak bardzo, że odmówił mu nawet spotkania. Auć ;-)

Jestem przekonany, że wpis Elona Muska na temat opcji przejęcia Tesli przez Apple odbije się szerokim echem i wielu zacznie drążyć sprawę. Z jego perspektywy raczej nie będzie zbyt wiele do dodania (no, może poza tym dlaczego chciałby sprzedać Teslę akurat Apple, a nie jakiejkolwiek innej firmie), ale jestem bardzo ciekawy co na ten temat do powiedzenia będzie miała druga strona. Czy Tim Cook będzie miał jakieś usprawiedliwienie dla swojej decyzji, czy postanowi ten temat przemilczeć i nie odezwie się w tej sprawie ani słowem?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu