38

Apple prezentuje (nienajlepsze) reklamy iPhone’a 5

Apple udostępniło cztery nowe reklamy, których głównych bohaterem jest najnowszy iPhone 5. Cztery tematyczne reklamy poruszają takie kwestie jak większy ekran, funkcja panoramy w aparacie, nowe słuchawki oraz paradoks fizyczny. Niestety pierwsze reakcje na nowe spoty wcale nie są najlepsze. Po zapoznaniu się z każdą z reklam czułem lekki niedosyt. Po prostu wcale nie wydaje […]

Apple udostępniło cztery nowe reklamy, których głównych bohaterem jest najnowszy iPhone 5. Cztery tematyczne reklamy poruszają takie kwestie jak większy ekran, funkcja panoramy w aparacie, nowe słuchawki oraz paradoks fizyczny. Niestety pierwsze reakcje na nowe spoty wcale nie są najlepsze.

Po zapoznaniu się z każdą z reklam czułem lekki niedosyt. Po prostu wcale nie wydaje mi się, że zostały w nich zawarte najważniejsze cechy iPhone’a . Pierwsza z nich posiada tytuł „Thumb”, czyli po prostu „kciuk”. Apple wyraźnie pragnie w niej pokazać, że pomimo wydłużenia ekranu dosięgnięcie kciukiem do każdego z rogów podczas obsługi jedną ręką nie jest żadną przeszkodą. Niestety nawet najwięksi sympatycy produktów tej marki nie zaprzeczają, że takowe problemy czasem występują.


http://youtu.be/A1Rc4MDmr8o

Jeszcze większą uwagę przykuł spot prezentujący możliwości nowej funkcji w aparacie, która pozwala na robienie panoramicznych zdjęć. Nie wiem dlaczego, ale wydała się dla mnie ta historia nieco naciągana, ponieważ naturalnym odruchem powinno być przekręcenie urządzenia do pozycji horyzontalnej i zrobienie zdjęcia o proporcjach boków 16 do 9. Czy nowy iPhone nie posiada takiej opcji? Pytam, bo szczerze przyznaję, że tego jeszcze nie wiem.


http://youtu.be/Xtm4ySJQPOc

Nowe reklamy są o niebo lepsze od tych, które Apple zaprezentowało jakiś czas temu. Jednak odnoszę wrażenie, że wymiany doczekał się cały zespół odpowiedzialny za rozpisywane reklam Apple. Rozumiem, że nie stoimy w miejscu i wszystko się nieustannie zmienia, ale nowe spoty nie zawierają w sobie już tego „czegoś”. Tego zupełnie poważnego lub przeciwnie, humorystycznego podejścia do pewnych kwestii. A co Wy o tym sądzicie?


http://youtu.be/V4IRsCjMqdI


http://youtu.be/9-FmipwLsHc