Felietony

Tim Cook zapowiada nowe usługi od Apple w 2019 roku, a przy okazji ogranicza produkcję nowych iPhone'ów

Piotr Kurek
Tim Cook zapowiada nowe usługi od Apple w 2019 roku, a przy okazji ogranicza produkcję nowych iPhone'ów
2

Apple nie zaczęło nowego roku z przytupem. Co prawda sprzedaż w App Store pobiła kolejny rekord, jednak najnowsze iPhone’y nie sprzedają się tak dobrze, jak oczekiwał tego Tim Cook.

Dyrektor generalny Apple udzielił wczoraj wywiadu dla amerykańskiej stacji telewizyjnej CNBC. W programie „Mad Money” odnosił się do swojego listu z początku roku, jaki został wystosowany do akcjonariuszy. Poruszał również kwestie przyszłości firmy. Cook zapewnia, że Apple radzi sobie bardzo dobrze, wciąż jest liderem innowacyjności, a zaangażowanie w rynek medyczny pozostawi trwały ślad w historii ludzkości.

Zobacz też: Apple odleciało. Przychody w dół, akcje w dół, a winy dopatrują się w… taniej wymianie baterii

Oczywiście nie mogło zabraknąć pytań odnośnie sprzedaży iPhone’ów. Także w tym przypadku Tim Cook mówi otwarcie, że jest zadowolony z liczb, w tym ilości sprzedanych modeli Xr, które według wielu źródeł sprzedają się poniżej oczekiwań. Apple pracuje także nad nowymi usługami, które mają trafić do konsumentów w tym roku. Jednak nie wiemy, czy chodzi o platformę wideo z autorskimi produkcjami, czy też zupełnie inny pomysł.

Zobacz też: Ofiara oczekiwań i wysokiej ceny. iPhone Xr nie jest pożądany?

Apple ogranicza produkcję nowych iPhone’ów

Tim Cook w telewizji uspokaja, że wszystko jest w porządku, a niektóre media donoszą, że Apple postanowiło obniżyć produkcję najnowszych modeli iPhone’ów. Związane jest to z niską sprzedażą i małym popytem. Nie jest to pierwszy raz, kiedy firma miała decydować się na ograniczenie produkcji nowych modeli. W listopadzie ubiegłego roku The Wall Street Journal donosił, że z chińskich linii produkcyjnych ma zejść o 1/3 mniej zeszłorocznych smartfonów. Tym razem mówi się o kolejnym ograniczeniu wynoszącym 10%, które ma potrwać do marca tego roku. Nikkei podaje, że w tym kwartale wyprodukowanych zostanie od 40 do 43 milionów iPhone’ów Xs, Xs Max i Xr. Wcześniejszy plan zakładał, że powstanie ich od 47 do 48 milionów sztuk.

Źródło: CNBC i Nikkei

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu