Felietony

Apple na poważnie interesuje się rynkiem motoryzacyjnym

Marcin Kamiński
Apple na poważnie interesuje się rynkiem motoryzacyjnym
6

Rynek motoryzacyjny to w ostatnich latach coraz bardziej atrakcyjny segment dla firm informatycznych. Od wielu miesięcy opisujemy Wam nowe aplikacje, technologie oraz podjęte współprace pomiędzy kolejnymi markami. Samochody powoli zaczynają przypominać smartfony na kółkach i to pewnie z tego powodu...

Rynek motoryzacyjny to w ostatnich latach coraz bardziej atrakcyjny segment dla firm informatycznych. Od wielu miesięcy opisujemy Wam nowe aplikacje, technologie oraz podjęte współprace pomiędzy kolejnymi markami. Samochody powoli zaczynają przypominać smartfony na kółkach i to pewnie z tego powodu rynkiem motoryzacyjnym interesuje się Apple. Twórcy iPhone'a i iPada poszukują obecnie nowych pracowników, którzy mieliby dołączyć do "samochodowego" zespołu firmy, zajmując się tematem integracji urządzeń Apple z pojazdami wszystkich producentów. Może być to kolejny krok do stworzenia iCar'a, o którym marzył sam Steve Jobs.

Steve Jobs, którego ojciec parał się między innymi remontowaniem starych samochodów, marzył o stworzeniu pojazdu przez swoja firmę Apple. Wydaje się, że ten krok jest jeszcze daleko przed nami, mimo to już teraz widać wzmożone zainteresowanie Apple rynkiem motoryzacyjnym. Poznać to można po aktualnych ogłoszeniach o pracę, poprzez które poszukuje się specjalistów do stworzenia specjalnego zespołu mającego zająć się integracją urządzeń Apple z samochodami - iOS Car Services.

Ich celem będzie podpisanie umów z kolejnymi markami motoryzacyjnymi, co doprowadzić ma do możliwości połączenia iPhone'a lub iPada z niemal każdym samochodem. W pierwszej kolejności mówi się o poważnej współpracy z Ferrari, produkującym iście sportowe bolidy. Z czasem jest jednak nadzieja na pojawienie się pełnej integracji produktów Apple również w modelach tańszych marek i mowa tutaj o czymś więcej niż obsługa Siri poprzez przycisk na kierownicy czy wkomponowaniu złącza do ładowania smartfona lub tabletu w deskę rozdzielczą.

Czy iTunes, iCloud i inne usługi Apple pojawia się w nadchodzących modelach samochodów? Zapewne tak. Czy Apple pokusi się o stworzenia całkowicie własnego, futurystycznego pojazdu? Bardzo możliwe. Wiele lat temu nikt nie przewidywał, że Apple będzie zarabiać na telefonach i tabletach więcej, niż na produkcji komputerów, od których rozpoczęło swoją działalność. Nie jest zatem wykluczone, że z czasem firma będzie chciała pojawić się na kolejnych, nowych segmentach rynku. A jak wspomniałem na początku, rynek motoryzacyjny dla firm informatycznych staje się coraz bardziej atrakcyjny.

Poniżej koncepcyjne pomysły na wygląd samochodu Apple, stworzone przez fanów marki:


Źródło: idownloadblog

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Applesamochód