Apple

Czy plan HiFi zachęciłby Was do przesiadki ze Spotify na Apple Music?

Paweł Winiarski
Czy plan HiFi zachęciłby Was do przesiadki ze Spotify na Apple Music?
148

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo Apple zaprezentuje nowy, lepszy jakościowo plan muzyczny dla swojej usługi Apple Music. I możliwe, że zrobi to wcześniej niż Spotify.

Gdyby najważniejszy dla słuchaczy był plan HiFi, czyli dostęp do serwisu streamingującego w dużo wyższej (nazywanej bezstratną) jakości, to Tidal byłby królem tego segmentu rynku. A jednak nim nie jest. Jakiś czas temu Spotify zapowiedziało wprowadzenie planu HiFi do swojej usługi, teraz w kodzie aplikacji Apple Music w wersji 14.6 eta 1 znaleziono "bezstratne audio", co sugeruje, że amerykańska firma jest o krok od wprowadzenia takiego planu. Mówi się również, że nie odbije się to negatywnie na cenie i ma ona wynosić tyle, ile Apple Music kosztuje aktualnie - czyli 9,99 dolara. W takiej cenie Apple mogłoby nieco zamieszać na rynku streamingu i jeśli uważacie, że przecież to biznesowo nie ma sensu - to przypomnijcie sobie, że Apple podniosło jakość kupionych u nich filmów z HD do 4K, HDR - za darmo.

Jest duża szansa na to, że wprowadzenie planu HiFi pokryje się z premierą słuchawek AirPods 3, a jednocześnie będzie mocnym punktem przemawiającym za zakupem AirPods Max. Bo sami chyba przyznacie, że aktualnie wygląda to dość dziwnie - firma posiada drogie słuchawki z półki premium, ale nie ma usługi muzycznej, która pozwalałby w pełni wykorzystać ich możliwości. Audio w wyższej jakości dobrze korespondowałoby również z jakością materiałów w AppleTV+, które w żaden sposób nie zachwyca rozmiarem biblioteki filmów i seriali, oferuje jednak najlepszą jakość pośród tego typu serwisów. Nadrabiam ostatnio bibliotekę tej usługi i widać, że wizualnie oferuje w tej chwili najwięcej.

Robiłem ostatnio przymiarki do Apple Music i mając w domu kilka sprzętów od Apple zastanawiałem się, czy to dla mnie najlepsze rozwiązanie. Ostatecznie zostałem przy Spotify - w dużej mierze z przyzwyczajenia, ale również ze względu na kilka funkcji, których Apple Music nie posiada. Dla wielu posiadaczy iPhonów to jednak naturalny serwis, który wybierają w pierwszej kolejności. Szczególnie, że można go opłacać w paczce Apple One.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu