Miniblog

Apple - kiedy doczekamy się pakietu biurowego w chmurze?

Michał Majchrzycki
Apple - kiedy doczekamy się pakietu biurowego w chmurze?
5

No właśnie. Google ma od dłuższego czasu GDrive z całkiem dobrze funkcjonującymi dokumentami. Microsoft - Web Office Apps. Niespecjalnie przypadły mi do gustu, ale są ciekawą alternatywą dla oferty giganta z Mountain View. A Apple? Firma zdaje się zapomniała o pakiecie biurowym iWork, który miał łąc...

No właśnie. Google ma od dłuższego czasu GDrive z całkiem dobrze funkcjonującymi dokumentami. Microsoft - Web Office Apps. Niespecjalnie przypadły mi do gustu, ale są ciekawą alternatywą dla oferty giganta z Mountain View. A Apple? Firma zdaje się zapomniała o pakiecie biurowym iWork, który miał łączyć ze sobą komputery z urządzeniami przenośnymi. Może w końcu coś drgnie w tej sprawie?

Kiedy w 2009 roku Apple uruchomił serwis iwork.com wiele mówiło się o rozpoczęciu epoki iWork w chmurze obliczeniowej. Nic z tego nie wyszło. Zresztą, podobnie jest z wersją biurkową pakietu, która od 4 lat nie została zaktualizowana do nowego wydania. Może w końcu teraz Apple coś z tym zrobi, co zdają się potwierdzać najnowsze doniesienia. Firma z Cupertino ma współpracować z ekspertami z VMware - twórcami narzędzi do wirtualizacji. Celem ma być stworzenie wersji iWork dla iOS w chmurze.

Szczerze liczę na iWork w chmurze. Nie tylko dla użytkowników Maków, ale również iOS pakiet ten jest moim zdaniem jednym z lepszych rozwiązań. Przydałoby się rozwiązanie umożliwiające dostęp i edycję dokumentów z dowolnego komputera. Obecna funkcja Documents in Cloud nie spełnia bowiem tych warunków. Samo przechowywanie materiałów w chmurze to trochę mało.

Grafika: Apple

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu