Apple

Kolorowo i taniej, czyli nowy iPhone 11. To brzmi dobrze

Albert Lewandowski
Kolorowo i taniej, czyli nowy iPhone 11. To brzmi dobrze
38

Apple iPhone 11 pozostaje najtańszym z flagowych smartfonów z Cupertino. Mimo to wciąż mówimy o telefonie z wysokiej półki i myślę, że sporo osób będzie chciało go kupić.

iPhone 11 - po prostu skromniej

Na początku wypada wspomnieć od tego, że iPhone 11 jest następcą dla iPhone'a Xr. Taka zmiana nazewnictwa może być zaskoczeniem, ale moim zdaniem to naturalna ścieżka w stronę uproszczenia portfolio.

Pod względem samej jakości wykonania i zastosowanych materiałów nie mamy do czynienia z żadnymi zmianami. Moim zdaniem to świetna decyzja, ponieważ pod tym względem Apple jest na absolutnie najwyższym poziomie. Dalej możemy również liczyć na wodoodporne obudowy. Będzie on dostępny w sześciu wariantach kolorystycznych.

W kwestii samego wyglądu nie mamy do czynienia z rewolucyjnymi zmianami. iPhone 11 nie różni się znacząco od poprzednika i myślę, że nie jest to wada. Szkoda jednak, że wciąż ekran ma spore wcięcie. Z drugiej strony własnie tam pojawił się system do rozpoznawania twarzy Face ID, który jest naprawdę zaawansowany i dalej wymaga sporo miejsca.

Garść nowości w iPhone 11

Ekran jest dalej wykonany w technologii IPS TFT LCD (Liquid Retina). Ma przekątną 6,1 cala i według słów Apple nie wprowadzano do niego wielu zmian.

Jak co roku, Apple przygotowało również nowy układ Apple A13. Jest on stworzony w procesie litograficznym 7 nanometrów, a tak mocna jednostka w połączeniu z 4 GB RAM i iOS 13 powinna przełożyć się na świetne wrażenia z użytkowania. Na pewno na plus można zaliczyć dodanie dodatkowego 1 GB pamięci operacyjnej względem Xr.

Zobacz też: Podsumowanie konferencji Apple! — wszystkie najważniejsze nowości zapowiedziane na wrześniowej imprezie

Nie bez zmian pozostał także aparat. Wreszcie mamy do czynienia z podwójnym modułem fotograficznym i na pewno była to oczekiwana zmiana przez wszystkich. Dwie matryce mają rozdzielczość 12 Mpix i jedna z nich oferuje tryb szerokokątny. Pierwsza ma przysłonę f/1.8, a druga f/2.4. Na pewno należy pochwalić położony większy nacisk na możliwości fotograficzne, w tym również jakość nagrywanego wideo. Filmy mogą być nagrywane w maksymalnej rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę i z wykorzystaniem obydwu aparatów. Zadbano także o poprawiony tryb nocny. Mam nadzieję, że będę miał okazję sprawdzić to na żywo. Z przodu z kolei pojawiła się kamerka 12 Mpix z szerszym kątem widzenia niż w przypadku poprzednika. Apple pochwaliło się tu szczególnie wprowadzeniem Slofies, czyli możliwością nagrywania przednim aparatem filmów w zwolnionym tempie.

Warto dodać, że sprzęt oferuje głośniki stereo ze wsparciem dla technologii Dolby Atmos. Nowy iPhone 11 może pochwalić się również większą baterią, która przekłada się na czas pracy dłuższy o 1 godzinę w porównaniu do poprzednika. Nie brakuje też wsparcia dla bezprzewodowego ładowania i WiFi 6 od razu na pokładzie.

Cena i dostępność iPhone 11

Ceny iPhone 11 to 699 dolarów w podstawowej wersji.

W cenie producent dodaje również rok darmowego Apple TV+.

Artykuł jest na bieżąco aktualizowany.

źródło: Apple

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu