Apple na Instagramie
0

Apple się złamało i wskoczyło na Instagram. Po co?

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu żartom o zdjęciach jedzenia i kawy na Instagramie nie było końca. Ale od tego czasu sporo się na platformie zmieniło — na tyle, że po latach nawet Apple zdecydowało się dołączyć do serwisu. I powiem wam, że na ich profil aż miło jest popatrzeć.

Pokaz mocy

Nie wiem czy pamiętacie, ale początki Instagramu sięgają właśnie platformy Apple. Przez wiele miesięcy aplikacja dostępna była wyłącznie na iPhone’a — nie było wówczas jeszcze wersji przeglądarkowej, a użytkownicy Androida musieli uzbroić się w cierpliwość. Serwis rozwijał się dynamicznie, ale przemiana od zera do bohatera który jest teraz nie dokonała się w jeden kwartał. Apple też nigdy nie spieszyło się, aby odznaczyć tam swoją obecność — aż do teraz. Dziś bowiem wystartowało oficjalne konto firmy — postanowili jednak podejść do tematu nieco inaczej, niż większość firma „po fachu”. Zamiast serwować nam informacje o produktach które mają w swoim portfolio, pokazują nam po prostu na co je stać — i to rękami użytkowników.

Oficjalne konto Apple na Instagramie

#ShotoniPhone by… – 1. Shawn T. @_xst "I love it when people find out that they’re in a photo because the reaction is so beautiful. They’re like, 'Oh my God! How did you get this and when was it shot? I didn’t even see you!'” – 2. Laura I. @lauraiz “The person in all of these photos is my daughter. She is my first kid. Every little cliché about love is what I feel about Joey.” – 3. Percy O.A. @fotombo “My poetry and my photography go hand-in-hand.” – 4. Danilo L. @danilo “I’m attracted to everything experimental.” – 5. Laura Z. @laurazazanis “I had to tell my neighbors what I was doing, because now that I do this all the time, they’re gonna think that I’ve lost my mind, dropping all these crazy things into the pool everyday.”

A post shared by apple (@apple) on

Zamiast stocków które możemy oglądać w oficjalnych katalogach Apple z reklamami produktów, na ich oficjalnym instagramowym koncie znalazło się miejsce dla zdjęć wykonanych iPhonem przez ich użytkowników. I choć nie jestem jakimś specem od fotografii, to myślę że nawet profesjonaliści zgodzą się z tym, że są to naprawdę bardzo ładne zdjęcia. Do tej pory obyło się bez retro filtrów i dodatkowych upiększaczy — wystarcza piękno natury, dobre oko… no i iPhone, oczywiście.

#ShotoniPhone by… – 1. Dawn D. @dawn_denfeld “When I was diagnosed with degenerative spinal arthritis, I needed to find a hobby that didn't require a lot of walking. Now, I love to capture water drop refractions and reflections on flowers, dandelions, and cobwebs that I gather from my garden.” – 2. Chinami M. @1000wave “My grandmother is constantly laughing whenever we shoot photos and I always enjoy seeing her smile. I’m just a greedy grandchild, hoping to squeeze as many smiles as I can.” – 3. Kevin R. @kevinruss “The sounds at this chapel were unlike any sounds I was hearing anywhere else. So I added sound to the photo just to have people feel what I felt.” – 4. John D. @abstractconformity "As captain of a ship, I go around the world. At times, we’ve gotten voyage instructions from the office and literally had to go get an atlas off the shelf cause we’re like, ‘Where in the world is this?’”

A post shared by apple (@apple) on

Promowanie aparatów w iPhone’ach to zawsze dobry pomysł

Jeżeli śledzicie co tam słychać w Apple, to z pewnością kampania „Shot on iPhone” nie uszła waszej uwadze. I patrząc na to konto traktuję je, jako jej rozszerzenie. Fajnie widzieć, że osoby odpowiedzialne za prowadzenie profilu same przeszukują serwis i w ten sposób także promują zdolnych artystów, którzy za pomocą ich urządzeń pokazują nam piękno świata.