Apple

W co zagramy na iPhone, Macbooku i Apple TV? Oto gry w Apple Arcade

Albert Lewandowski
W co zagramy na iPhone, Macbooku i Apple TV? Oto gry w Apple Arcade
2

Apple Arcade to nowa usługa od Amerykanów, która zapewnia dostęp do gier na wszystkie ich platformy. Jakie produkcje się tam pojawią?

Prostota i wieloplatformowość kluczem do sukcesu?

W przypadku Apple Arcade mamy do czynienia z dosyć klasycznym podejściem do platformy z grami. Przede wszystkim dostęp do produkcji mamy bez konieczności posiadania połączenia z siecią, co jest przeciwne do tego, co ostatnio zaprezentowało Google w Stradzie. Inna sprawa, że w Cupertino podeszli zupełnie inaczej do tej usługi.

Najważniejsze w przypadku takich usług pozostaje jednak biblioteka produkcji. W przypadku Apple nie powinniśmy się o to martwić, ponieważ już w chwili premiery ogłoszono wiele partnerstw, a do końca roku otrzymamy mnóstwo tytułów. Owszem, brakuje tam tytułów AAA, ale Amerykanie nie celują w ten segment. Liczy się zabawa i prosta rozgrywka. Warto wspomnieć, że firma zadba także o zupełnie nowe produkcje oraz wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość.

Czytaj również:

Gry na abonament na każdą platformę Apple – sukces leży w prostocie

Gry w Apple Arcade

Poniżej przedstawię pięć najciekawiej zapowiadających się, moim zdaniem, produkcji, które pojawią się w Apple Arcade, natomiast na samym dole możecie zobaczyć pełny spis tytułów.

Beyond A Steel Sky

Nadchodzący sequel do Beneath a Steel Sky, przygodowej gry w klimatach cyberpunkowych z 1994 roku. Tym razem jednak doczekamy się już trójwymiarowego świata, a sam świat ma ewoluować z kolejnymi przejściami gry. Fabuła ma skupiać się na zaletach i wadach życia w społeczeństwo kontrolowanym przez sztuczną inteligencję.

Lego Arthouse / Lego Brawls

Nowe produkcje tworzone już przez nowy zespół, podlegający bezpośrednio Lego. Z uwagi na zmianę zespołu deweloperskiego możemy spodziewać się wreszcie zmian w rozgrywce i moim zdaniem te tytuły przykują uwagę każdego. Szczególnie w segmencie familijnym będzie to ciekawy wybór.

Overland

Tu mamy już strategię z postapokaliptycznym klimatem. Mamy proceduralnie generowane mapy, interesującą fabułę oraz angażującą rozgrywkę, więc idealnie sprawdzi się na urządzenia mobilne.

Repair

Tytuł o tyle ciekawe, że za jego produkcję odpowiadają twórcy Monument Vallet, Ustwo Games. Na razie poznaliśmy jedynie grafikę, przedstawiającą głównego protagonistę, a więcej mamy się dowiedzieć pod koniec roku.

Hot Lava

Pierwszoosobowy tytuł, w którym całość opiera się na parkourze. Prosta rozgrywka, dużo frajdy z zabawy i podobieństwo do Mirror's Edge - w dodatku tytuł znany już jest z platformy Steam. Moim zdaniem zapowiada się również ciekawie w Apple Arcade.

Kompletna lista tytułów gier w Apple Arcade:

  • Fantasian,
  • The Pathless,

Co sądzicie o tych produkcjach?

źródło: GameSpot

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu