Felietony

Aplikacje do Facebooka - sprawdź które są najlepsze dla twojej strony

Grzegorz Marczak
Aplikacje do Facebooka - sprawdź które są najlepsze dla twojej strony
17

Oryginalny katalog aplikacji do Facebooka jest mało użyteczny i mało pomocny dla tych którzy szukają konkretnych rozwiązań - nie mówiąc o jakimkolwiek opisie czy szerszej informacji na temat prezentowanych aplikacji . Trudno też dotrzeć do ciekawych dodatków właśnie dla fan pageów. Prosty przykład -...

Oryginalny katalog aplikacji do Facebooka jest mało użyteczny i mało pomocny dla tych którzy szukają konkretnych rozwiązań - nie mówiąc o jakimkolwiek opisie czy szerszej informacji na temat prezentowanych aplikacji . Trudno też dotrzeć do ciekawych dodatków właśnie dla fan pageów. Prosty przykład - jak przeciętny użytkowników ma dodać nową zakładkę z informacjami na swojej stronie? Jak dodać filmy z swojego kanału Youtube na swój fan page?

Z pomocą w tego typu przypadkach przychodzi serwis appbistro.com. Jest to marketplace z aplikacjami dla Facebooka skupiający się w głównej mierze na dodatkach do fan pagów.

Od strony użytkownika obsługa serwisu jest trywialnie prosta. Logujemy się do niego przy pomocy naszego konta w Facebooku (za pomocą Facebook Connect). Po zalogowaniu serwis znajduje naszą stronę na Facebooku i przedstawia nam rekomendowane dla niej aplikacje. Wybierając z listy programów jakiś produkt przechodzimy na jego stronę gdzie mamy bardziej szczegółowy opis, obrazek prezentujący jak wygląda dana aplikacja oraz możliwość jej zainstalowania na naszej stronie na Facebooku.
Najbardziej przydatną funkcją appbistro.com nie są jednak rekomendacje (które moim zdaniem dziełem sztuki nie są) ale to, że mamy tak naprawdę katalog aplikacji dla Facebooku. Podobno też każda dodana do katalogu pozycja jest wcześniej weryfikowana przez twórców serwisu po to aby nie trafiały do zestawienia programistyczne knoty.

Każdemu kto chciałby rozbudować swój fan page polecam sprawdzić ten serwis. Dzięki appbistro na moim fan pageu Antyweba pojawiła się już zakładka Youtube pokazując moje ostatnie nagrania dotyczące bloga. Znalazłem też bardzo ciekawą aplikację, które pozwala zrobić prostą wizytówkę z opisem naszej działalności umieścić ją w osobnej zakładce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AplikacjeFacebook