Netflix

Aplikacja Netfliksa będzie wbudowana w dekodery UPC

Grzegorz Ułan
Aplikacja Netfliksa będzie wbudowana w dekodery UPC
5

Liberty Global podpisał dziś porozumienie z Netfliksem, na mocy którego będzie możliwe zintegrowanie aplikacji Netfliksa z dekoderami UPC w ponad 30 krajach w tym w Polsce. Niestety na początek opcja dostępna będzie tylko w Holandii, pozostałe kraje w przyszłym roku.

Mike Fries, Prezes Zarządu Liberty Global:

Podejmujemy zdecydowane działania, dążąc do zaoferowania naszym klientom najlepszych treści i cieszy nas ogromnie rozwój partnerskiej współpracy z Netflix. Nowe porozumienie z Netflix zapewnia naszym abonentom jeszcze większą swobodę i wybór, umożliwiając im dostęp do niewyczerpanych zasobów znakomitych programów telewizyjnych i filmów dostępnych za kliknięciem jednego przycisku, integrując nowe treści w ramach zwyczajowych ustawień przyjętych przez widzów.

Reed Hastings, Prezes Zarządu Netflix:

Nowa partnerska współpraca to nasz kolejny wspólny krok po zbudowaniu bliskich relacji z Virgin Media w Wielkiej Brytanii, pozwalający milionom naszych wspólnych klientów na całym świecie uzyskać łatwy dostęp do największej oferty programów telewizyjnych i filmów bez konieczności poszukiwania drugiego pilota. Dodanie aplikacji Netflix - wraz z oferowanymi przez Netflix zasobami wspaniałych treści - do znajomego, łatwego w użyciu dekodera sprawia, że wzrasta atrakcyjność i jednego i drugiego.

Jak to ma działać? Po uruchomieniu aplikacji użytkownik będzie mógł zalogować się na swoje konto Netfliksa lub zarejestrować nowe i od razu zacząć przeszukiwać bazę filmów i oglądać wybrane pozycje na ekranie telewizora, podobnie jak w wersji online na komputerze. UPC nie planuje dodatkowo włączać Netfliksa do swoich abonamentów. Samo rozwiązanie ma swoje plusy, zwłaszcza dla osób, które nie posiadają SmartTV. Odchodzi konieczność streamowania z komputera czy z urządzenia mobilnego na telewizor, czy też podłączania kablem komputera do telewizora. Integracja Netflixa z platformą i dekoderami UPC we wszystkich krajach potrwa do końca 2017 roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu