Mobile

Alergicy zaczynają mieć przekichane. Aplikacja Apsik! ułatwi im życie

Kamil Świtalski
5

Dziś miała miejsce uroczysta premiera nowej wersji jednej z tych aplikacji, które mają szansę ułatwić życie wszystkim alergikom. Podczas prezentacji prowadzonej przez dr n. med. Piotra Rapiejko oraz pomysłodawców aplikacji dowiedzieliśmy się, dlaczego pacjenci zmagający się z alergią powinni zainteresować się produktem.

Apsik! jest aplikacją, której ambicją jest niesienie pomocy wszystkim zmagającym się z alergiami. Tak naprawdę może okazać się ona ogromnym ułatwieniem przy diagnozowaniu alergenów, a także przy wszelkiej maści konsultacjach medycznych. I jedną z jej najważniejszych funkcji jest elektroniczny dzienniczek alergika, w którym możemy na bieżąco, każdego dnia, zapisywać objawy.

Aplikacja Apsik! posiada integrację z bogatą bazą danych, z którą na bieżąco możemy konfrontować nasze objawy z aktywnymi obecnie alergenami w poszczególnych miejscach kraju. Do tego dochodzi jeszcze kwestia zanieczyszczeń powietrza. Nie musimy prowadzić notatek codziennie, ale nawet informacje w przypadku wzmożonych ataków alergii będą w przypadku lekarskiej konsultacji dużą pomocą. Ponadto program, znając użytkownika, będzie mógł go odpowiednio wcześniej ostrzec, gdy będzie się zbliżała pora pyleń. To pozwoli mu wcześniej zażyć leki i zapewni dużo łatwiejsze przebrnięcie przez ten niełatwy dla alergików czas.

W przypadku wszystkich aplikacji mobilnych dla mnie niezwykle istotną jest ich budowa — i to, czy twórcy podeszli do swojego zadania dostarczenia produktu z należytą powagą. Programiści i projektanci odpowiedzialni za Apsik!, czyli ekipa z Mobiem, naprawdę wykonali kawał doskonałej roboty — program działa sprawnie, jest czytelny, a także posiada cały szereg przydatnych alergikom opcji oraz funkcji. Ale akurat po nich niczego innego bym się nie spodziewał. Od wspomnianego już dzienniczka, przez interaktywną mapę pyleń, najbliższych gabinetów alergologicznych, na zadbaniu o takie szczegóły jak konta kilku użytkowników kończąc. A skoro już jesteśmy przy kontach -- warto mieć na uwadze, że założenie takowego jest niezbędne, by móc korzystać z aplikacji.

Według informacji na które można trafić w App Store -- aplikacja Apsik! dostępna jest tam już od kilku dobrych miesięcy. Jednak dzisiejszy oficjalny start i szeroka kampania reklamowa nie wydaje się być datą przypadkową, bo to właśnie wiosna jest okresem najbardziej uciążliwym dla alergików. To narzędzie które nas nie wyleczy, ani nie wykona za nas całej pracy — ale może być naprawdę przydatnym narzędziem który pomoże w trafniejszej diagnozie, a także odpowiednio wcześniej powiadomi chorych o potencjalnym niebezpieczeństwie.

Apsik! dostępna jest za darmo w wersji na systemy Android oraz iOS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu