87

Antyweb HD – nasza pierwsza mobilna aplikacja

Bardzo się cieszę, że wreszcie mogę zaprosić czytelników Antyweb do pobrania naszej pierwszej mobilnej aplikacji. Zaczęliśmy od iPada, za chwilę będzie też aplikacja na iPhona natomiast w planach jest też oczywiście Android. Celem i głównym priorytetem przy tworzeniu aplikacji na iPada była przejrzystość oraz szybkość działania. Nie chodziło mi o stworzenie „potwora” do którego wymagana […]

iPhoto

Bardzo się cieszę, że wreszcie mogę zaprosić czytelników Antyweb do pobrania naszej pierwszej mobilnej aplikacji. Zaczęliśmy od iPada, za chwilę będzie też aplikacja na iPhona natomiast w planach jest też oczywiście Android.

Celem i głównym priorytetem przy tworzeniu aplikacji na iPada była przejrzystość oraz szybkość działania. Nie chodziło mi o stworzenie „potwora” do którego wymagana jest instrukcja obsługi. Moim priorytetem było aby użytkownik mógł szybko zapoznać się z ostatnimi artykułami na Antyweb, przejrzeć komentarze czy też podzielić się ciekawym tekstem ze znajomymi.

IMG_0012

Aplikacja którą przygotowaliśmy razem z geek n roll czyli Antyweb HD wspiera zarówno układ poziomy jak i pionowy. W układzie poziomym mamy widok listy ostatnich artykułów razem z zajawką najnowszego a po prawej stronie dodatkowo kolumnę z top 5 ostatnio popularnymi wpisami.

Po przejściu do artykułu (będąc nadal w układzie poziomym) mamy natomiast dwa panele. W lewym wyświetlana jest treść informacji natomiast prawy to lista komentarzy (z niezależnym przewijaniem). Komentarze to oczywiści Disqus ale zamiast użyć standardowego widget postanowiliśmy wyciągnąć je przez API i ostylować tak aby pasowały do całości. Moim zdaniem wyszło to bardzo dobrze. Oczywiście z poziomu aplikacji możemy również dodać komentarz.

IMG_0013

Przy okazji warto też zwrócić uwagę, na możliwość przewijania artykułów bez konieczności wychodzenia do głównego ekranu. Będąc na ekranie pojedynczego artykułu wystarczy zrobić gest przesuwający stronę w lewo lub prawo aby dostać się do poprzedniego czy też następnego tekstu. Opcja ta działa zarówno w układzie poziomym jak i pionowym.

Jeśli chodzi o tryb pionowy to oczywiście układ aplikacji się zmienia. Mamy wtedy bowiem klasyczny układ artykułów z bloga bez dodatkowych sidebarów po prawej czy lewej stronie. W widoku artykułu, komentarze są umieszczone pod tekstem. Jeśli chodzi o social media to w aplikacji najbardziej eksponowany jest Facebook, zakładam że to jedno z najpopularniejszych miejsc gdzie dzielimy się treściami znalezionymi w sieci a nie ma moim zdaniem robić choinki i dodawać dziesiątek innych miejsc.

IMG_0014

IMG_0015

Podsumowując, Antyweb HD ma być prosty i wydajny. Celem jest pokazanie treści w atrakcyjnej i przystępnej formie bez komplikowania i zbędnych dodatków. Mam nadzieję, że udało nam się to osiągnąć. Zapraszam więc wszystkich do sprawdzenia – aplikacja jest oczywiście darmowa :)

Ps. Gdybyście znaleźli jakieś błędy w aplikacji lub macie sugestie odnośnie czegoś czego wam brakuje to proszę o komentarz.