AntywebTV

Ania Dereszowska udowodniła mi, że nie nadaję się na lektora audbiobooków

Grzegorz Marczak
Kliknij, aby włączyć dźwięk
23

Podczas kręcenia materiału o Audiotece (niedługo na Antyweb) mieliśmy przyjemność spotkać się i porozmawiać o pracy lektora audiobooków z Anią Dereszowską. Plan był taki, że czytamy razem fragment książki, a ja udowadniam sobie, że umiem czytać jak lektor. Niestety rzeczywistość brutalnie uświado...

Podczas kręcenia materiału o Audiotece (niedługo na Antyweb) mieliśmy przyjemność spotkać się i porozmawiać o pracy lektora audiobooków z Anią Dereszowską.

Plan był taki, że czytamy razem fragment książki, a ja udowadniam sobie, że umiem czytać jak lektor. Niestety rzeczywistość brutalnie uświadomiła mi dlaczego nie powinienem się tym zajmować. Zobaczcie zresztą sami. Ania Dereszowska jest mistrzynią interpretacji tekstu podczas czytania i na jej tle moje amatorstwo było aż zawstydzające.

Tak na poważnie, to poza tą próbą porozmawialiśmy też z Anią o pracy lektora. Nie jest to łatwe zajęcie, jest bardzo wymagające i pracochłonne. Najlepszymi lektorami są aktorzy, bo czytanie książek to tak naprawdę sztuka aktorska tylko zamiast kamery mamy mikrofon.

Super materiał, zapraszam do oglądania.

Ps. Książka, którą czytamy czyli Igrając z Ogniem Tess Gerritsen, miała dzisiaj premierę na Audiotece.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Antywebtv