Moje przemyślenia

Angry Birds to coś więcej niż gra - trwają prace nad serialem i filmem

Marcin Kamiński
Angry Birds to coś więcej niż gra - trwają prace nad serialem i filmem
9

Angry Birds to najlepszy przykład na to, jak wielką karierę może zrobić z pozoru nieskomplikowana aplikacja na urządzenia mobilne. Dziś program ten to znacznie więcej niż gra. Firma Rovio Mobile zapowiedziała właśnie podczas imprezy MIPTV we francuskim Cannes wydanie serialu animowanego na podstawie...

Angry Birds to najlepszy przykład na to, jak wielką karierę może zrobić z pozoru nieskomplikowana aplikacja na urządzenia mobilne. Dziś program ten to znacznie więcej niż gra. Firma Rovio Mobile zapowiedziała właśnie podczas imprezy MIPTV we francuskim Cannes wydanie serialu animowanego na podstawie gry. To jednak nie koniec – jest prawdopodobne, że po roku 2014 do kin trafi pełnometrażowy film Angry Birds.

Kiedy pod koniec 2009 Rovio Mobile wypuszczało swoją grę Angry Birds nikt chyba nie spodziewał się tak wielkiego sukcesu. Strzelanie ptakami za pomocą procy w uwięzione w skrzyniach świnie opanowało cały świat, a twórcom przyniosło górę pieniędzy. Gra pojawiała się w kolejnych wersjach i obecnie dostępna jest na większość popularnych platform, w tym iOS, Android, Windows Phone 7, Symbian, Mac OS, Windows czy PlayStation 3/PSP. Obecnie Rovio Mobile swój biznes buduje już nie tylko na samej aplikacji. Podczas konferencji MIPTV w Cannes we Francji firma zapowiedziała stworzenie serialu animowanego.

Serial animowany składać będzie się z 52 epizodów. Każdy z odcinków trwać ma do trzech minut, nie będzie to zatem forma serialu znana nam z telewizji. Dystrybucja kolejnych epizodów odbywać będzie się poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne. Kto stworzy animację? Zapewne przejęte przez Rovio Mobile jeszcze w 2011 roku studio animacji Kombo. Warto też wspomnieć, że niemal w tym samym czasie zatrudniono znanego z Marvel Studios Davida Maisela w roli doradcy przy produkcji pełnometrażowego filmu kinowego.

Rozwijanie biznesu i marki Angry Birds poza samą grę to dobry i oczywisty ruch ze strony producentów. Jak sami przyznają, cała popularność tytułu opiera się coraz bardziej nie na samej rozgrywce, lecz na charakterystycznych i rozpoznawalnych bohaterach. Seria krótkich animowanych odcinków pozwoli opowiedzieć nowe fascynujące historie, a tym samym zaangażować i przykuć fanów do Angry Birds na jeszcze dłużej.

Tymczasem dla wszystkich posiadaczy ostatniej, osadzonej w kosmosie odsłony gry Angry Birds, mamy dobrą wiadomość – ponoć niebawem pojawią się do niej nowe, darmowe poziomy.

Ciekawi jesteśmy, czy Wy też gracie w Angry Birds?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Angry Birds