Microsoft

Android nie działał wcześniej tak dobrze z Windows 10. Brawo Microsoft!

Konrad Kozłowski
Android nie działał wcześniej tak dobrze z Windows 10. Brawo Microsoft!
43

Microsoft regularnie dodaje nowe funkcje do aplikacji Twój telefon, a wkrótce czeka nas nie lada nowość - wygodne przesyłanie plików pomiędzy Androidem i Windows 10, a także wspólny schowek. Niestety, jednocześnie Microsoft nie popisał się w aktualizacji WordPada.

Twój telefon to jedna z moich ulubionych aplikacji

Aplikacja Twój telefon to jeden z najważniejszych, w mojej ocenie, ostatnich projektów Microsoftu. Dzięki niej platforma Microsoftu nareszcie może zacząć stawać w szranki z takim rywalem jak Apple w kontekście współpracy urządzeń mobilnych i komputerów. Posiadanie laptopa z Windows 10 i smartfona z Androidem nareszcie oznacza bezproblemową i wygodną wymianę danych pomiędzy dwoma urządzeniami. Odbieranie i wysyłanie SMS-ów, rozmowy głosowe, dostęp do zdjęć i przesyłanie plików  - to wszystko sprawia, że pracując na komputerze nie mamy potrzeby sięgać co chwilę po telefon, by wykonać którąkolwiek z wymienionych czynności.

I takie rozwiązania są na wagę złota, ponieważ osoby spędzające przy komputerze sporo czasu bardzo szybko doceniają takie funkcje - wcześniej posiadacze MacBooków i iPhonów, teraz użytkownicy Windows 10 i smartfonów z Androidem. Regularnie używam większości z wymienionych funkcji i nie potrafiłbym z nich dzisiaj zrezygnować. Każdorazowe sięganie po telefon, by odpisać na SMS-a lub sprawdzić kod logowania itp. zastąpiłem uruchomieniem aplikacji na komputerze na którym już przecież pracuję. Jeśli potrzebuję niedawno wykonanych zdjęć, to zamiast synchronizować całą rolkę aparatu z chmurą lub wysyłać je pojedynczo, za pomocą Twojego telefonu pobieram tylko te fotki, z których zrobię użytek. Co więcej, zdarza mi się sprawdzać powiadomienia, które przychodzą tylko na telefon z aplikacji dostępnych jedynie na smartfony.

Jeszcze łatwiejsza wymiana plików pomiędzy Androidem i Windows 10

A nadchodzą nowe funkcje, które bardzo mi się spodobają i wierzę, że Wam również. Serwis Windows Latest odkrył, że Microsoft w najnowszej wersji aplikacji pozwoli nam na swobodne przesyłanie każdego rodzaju plików pomiędzy dwoma urządzeniami. W kodzie programu znaleziono następujące komendy: SharedContentPhotos, ContentTransferCopyPaste, ContentTransferDragDrop. Wygląda więc na to, że Twój telefon pozwoli na wymianę plików pomiędzy Windows 10 i Androidem, ale co istotniejsze być może będzie to odbywało się na zasadzie kopiowania i wklejania. Taki wspólny schowek byłby naprawdę czymś świetnym - w przypadku macOS i iOS działa to znakomicie i byłoby miło, gdyby duet Windows 10 i Android pozwalał na to samo.

Microsoft przeszedł samego siebie. Reklamy w... Wordpadzie?

Niestety, jednocześnie Microsoft dokonał też aktualizacji WordPada - jednego z najstarszych i najlepiej znanych dodatków do systemu Windows. Program do edycji tekstu doczekał się jednak uaktualnienia, którego wszyscy wolelibyśmy by uniknął, ponieważ Microsoft wyposażył go w... reklamy. Nie są one może zbyt nachalne i wszechobecne, ale na opublikowanych w Sieci zrzutach ekranu widać, że istnieje kilka wariantów materiałów promocyjnych, które serwowane są pod paskiem z narzędziami. Jaka jest zawartość tych reklam?

Jak na razie(?) Microsoft namawia nas w ten sposób do rozpoczęcia przygody z pakietem Office lub poszczególnymi aplikacjami, jak Word czy PowerPoint. Nie jest mimo wszystko miła niespodzianka, tym bardziej, że na podobne kroki firma może zdecydować się w przyszłości i tego rodzaju reklamy zagoszczą też w innych miejscach, jak Notatnik czy Paint. A tego byśmy nie chcieli, prawda?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu