Świat

Amazon kupił Zappos za blisko 900 milionów dolarów (w akcjach)

Grzegorz Marczak
Amazon kupił Zappos za blisko 900 milionów dolarów (w akcjach)
15

Zaskakująca informacja - Amazon kupuje internetowy sklep z butami (a przynajmniej tym było na początku Zappos za niebagatelną wartość 800 milionów dolarów w akcjach i dodatkowe 40 milionów dolarów w gotówce dla pracowników firmy. Zappos to firma, która znana jest z kultury organizacji jaką stworzyła...

Zaskakująca informacja - Amazon kupuje internetowy sklep z butami (a przynajmniej tym było na początku Zappos za niebagatelną wartość 800 milionów dolarów w akcjach i dodatkowe 40 milionów dolarów w gotówce dla pracowników firmy. Zappos to firma, która znana jest z kultury organizacji jaką stworzyła i pielęgnuje - w wolnej chwili polecam poczytać o tym jak Zappos podchodzi do swojej misji, pracy, klientów itp.

Sprzedanie się w ręce Amazona nie oznacza, że firma w jakikolwiek znaczący sposób się zmieni. Szefowie firmy pozostają na swoich stanowiskach, organizacja i styl pracy będzie taki sam, pracownicy pozostają na swoich miejscach. Komentarze jaki pojawiły się na mikroblogach i klasycznych blogach bardzo pozytywnie odnoszą się do tej transakcji - chwaląc Zappos za udaną transakcję i oczywiście inwestorów firmy za trafną decyzję (dlatego właśnie VC są tak dochodowym biznesem o ile trafią z inwestycją w taki rodzynek jak Zappos).
W całej tej historii udanej transakcji pojawiają się głosy iż Zappos nie do końca było zdecydowane sprzedać swoją firmę (mieli nawet rozwinąć swój biznes na elektronikę domową) ale inwestorzy nie chcieli przegapić takiej okazji.

Polecam obejrzeć video w którym Jeff Bezos opowiada o początkach Amazon.com o tym jakie wartości ceni w biznesie i dlaczego wydali tak dużo pieniędzy na Zappos.Ciekawe czy w naszym internecie powstaną kiedyś tak silne Marki jak Zappos? Znacie np: jakiś polski sklep, który specjalizuje się w sprzedaży butów? Wydaje mi się, że takie małe segmenty biznesu odzieżowego nie mają jeszcze swoich liderów (chodzi oczywiście o internet).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

e-commerce