Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Allegro uruchomiło sklep z ebookami! To dobry początek?

GM
Grzegorz Marczak
42

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (kto czytał fragment wywiadu z CEO Allegro ten wie o co chodzi) Allegro uruchamia dzisiaj sklep z ebookami. Jest to o ile się nie mylę pierwszy produkt tego typu od tej firmy (sprzedaż produktów cyfrowych). Czy możemy spodziewać się kolejnych? Moim zdaniem...

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (kto czytał fragment wywiadu z CEO Allegro ten wie o co chodzi) Allegro uruchamia dzisiaj sklep z ebookami. Jest to o ile się nie mylę pierwszy produkt tego typu od tej firmy (sprzedaż produktów cyfrowych). Czy możemy spodziewać się kolejnych? Moim zdaniem jeśli tylko to wypali to na pewno.

Jeśli chodzi o samą platformę to jest ona zintegrowana z Allegro czyli użytkownik może zalogować się za pomocą swojego login i hasła do serwisu aukcyjnego. Płatności obsługiwane są oczywiście przez PayU. Jest też ciekawe rozwiązanie jeśli chodzi o płatności przez apliakcję na Androida:

Dodatkowo na aplikacji działającej na Androidzie uruchomiliśmy innowacyjną usługę
płatniczą, która bazuje na modelu postpaid. Oznacza to, że klienci będą mogli pobierać książkę,
a należność za nią zostanie dopisana się do bilansu konta Allegro. Oczywiście z czasem będziemy
wprowadzać usługę na kolejne systemy

Natomiast chyba największą niespodzianką jest przygotowany zestaw aplikacji mobilnych, czytelników i PC:

Raz zakupionego ebooka przeczytasz na dowolnym urządzeniu: Kindlu lub innym e-czytniku, tablecie i smartfonie z Androidem, iPadzie, iPhonie oraz komputerze. Za książkę kupioną na komputerze zapłacisz szybkim przelewem internetowym, natomiast kupując przez Androida, zapłacisz naszym hitem mobilnym.

Dodatkowo pomyślano też o synchronizacji pomiędzy urządzeniami, na których będziemy czytać książki. Oznacza to, że można zacząć czytać ebooka na smartfonie, a kiedy następnym razem otworzymy go na swoim tablecie, wyświetli się ta strona, na której ostatnio skończyliśmy. Aplikacja daje również możliwość tworzenia zakładek itp.

Jeśli chodzi o pozycje, wydawców i ceny to na chwilę obecną za wcześnie jest chyba aby oceniać ten element serwisu. Widziałem kilka ciekawych tytułów natomiast trudno mi się na szybko odnieść do poziomu cen.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

allegro