Tablety

Aktualizacja pierwszego Transformera do Androida 4.0 już w połowie lutego

3

Migracja do Androida 4.0 wydaje się postępować w miarę sprawnie. Co prawda zaliczyliśmy kilka wpadek związanych z aktualizacjami popularnych produktów, takich jak chociażby Asus Transformer Prime, ale pomimo to uważam, że migracja do czwartej wersji, odbywa się dość szybko, szczególnie jeśli weźmiem...

Migracja do Androida 4.0 wydaje się postępować w miarę sprawnie. Co prawda zaliczyliśmy kilka wpadek związanych z aktualizacjami popularnych produktów, takich jak chociażby Asus Transformer Prime, ale pomimo to uważam, że migracja do czwartej wersji, odbywa się dość szybko, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę historię dotychczasowych aktualizacji. Asus poinformował właśnie o nadchodzącej aktualizacji dla pierwszej generacji swojego popularnego tabletu - Eee Pad Transformer.

Na w sieci pojawiła się informacja wedle, której pierwszy Transformer otrzyma aktualizację do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, w połowie lutego. Nie znamy dokładnej daty wprowadzenia aktualizacji. Podejrzewam, że ma to związek z procesem akceptacji aktualizacji w Google.

Tak czy inaczej, jako fan Transformera mam nadzieję, że unikniemy błędów i konieczności realizacji szybkich poprawek, takich jakie miały miejsce w poprzednich przypadkach. Zastanawiam się, jaka jest przyczyna takich sytuacji i z czego, tak naprawdę wynikają te problemy?

Mamy bowiem stosunkowo jednolitą serię urządzeń, które w większości posiadają te same komponenty, z delikatnymi różnicami w drobnych podzespołach, takich jak kości pamięci, czytniki kart SD, moduły fotograficzne itd. Mniej istotne elementy mogą być bowiem produkowane przez kilku producentów jednocześnie, aby sprostać zapotrzebowaniu.

Ale czy naprawdę, te drobne różnice mogą wprowadzać, aż takie problemy w przygotowaniu aktualizacji, która nie pozbawi kilkudziesięciu tysięcy klientów dostępu do tak podstawowych funkcji jak Wi-Fi?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu