Google

Zaktualizuj aplikację kopii zapasowej Google na desktopie - warto!

Konrad Kozłowski
Zaktualizuj aplikację kopii zapasowej Google na desktopie - warto!
13

Aplikacja Kopia zapasowa i synchronizacja zastąpiła jakiś czas temu klienta Dysku Google i Google Photos Backup, a teraz otrzymała solidną aktualizację, która przynosi między innymi możliwość wybiórczej synchronizacji plików. 

Zacznijmy od funkcji nadrzędnej, czyli opcji wyboru pomiędzy synchronizacją wszystkich danych na Dysku Google lub tylko multimediów: filmów oraz zdjęć. Jeśli zdecydujemy się na tę drugą możliwość, to staniemy przed opcją uaktywnienia przesyłania zrzutów ekranu oraz plików RAW.

Wybierz pliki do synchronizacji, zignoruj konkretne rozszerzenia

W ustawieniach zaawansowanych aplikacji pojawiła się także jeszcze bardziej precyzyjna możliwość zawężenia synchronizacji plików - możemy wskazać jaki rodzaj danych nie będzie przesyłany, co pozwoli zaoszczędzić przestrzeń dyskową i nie będzie nadużywać naszego łącza. Wystarczy wpisać rozszerzenia plików do zignorowania i gotowe.

Dla użytkowników udostępniających dane innym osobom też mam dobrą wiadomość. Aplikacja Kopia zapasowa i synchronizacja w wersji 3.38.7642.3857 zyskała głębszą integrację z eksploratorem systemowym i teraz po kliknięciu prawym klawiszem myszy na katalogu będziecie mogli błyskawicznie wgrać go na serwer w celu udostępnienia. Możecie to też zrobić tylko dla utworzenia kopii zapasowej.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu