Felietony

Akademia Free2Play nauczy projektowania gier

Redakcja Antyweb
3

Właśnie trwają zapisy do darmowego kursu, Akademii Free2Play, który uczy tworzyć gry przeglądarkowe i mobilne. Akademia organizowana jest przez Ten Square Games, polskiego producenta gier f2p, w którego tytuły grają 33 miliony osób na całym świecie. Składa się z części teoretycznej (w sieci) i prakt...

Właśnie trwają zapisy do darmowego kursu, Akademii Free2Play, który uczy tworzyć gry przeglądarkowe i mobilne. Akademia organizowana jest przez Ten Square Games, polskiego producenta gier f2p, w którego tytuły grają 33 miliony osób na całym świecie. Składa się z części teoretycznej (w sieci) i praktycznej (warsztaty we Wrocławiu). To już 2. edycja projektu. Zeszłorocznego zwycięzcę Akademii od premiery jego pierwszej gry dzieli kilka miesięcy.

Daniel Musianek skończył niebanalne studia prawnicze, zrobił aplikację, pracował w wyuczonym zawodzie. Zajęcia radcy prawnego satysfakcjonowały go, odnosił zawodowe sukcesy. Jednak prócz prawa fascynował go świat gier. Od najmłodszych lat był zapalonym graczem. Przeszedł mniej więcej taką drogę: Populus > Syndicate > Elvira > Eye of the Beholder > Cywilizacja > Fall out > Planescape Torment > Diablo > Starcraft > System Shock > Unreal Tournament > Thief > Bioshock > Wiedźmin > Counter Strike > World of Warcraft. W gry nie tylko lubił grać, ale także zastanawiał się jak je poprawiać, zmieniać, ulepszać. W zeszłym roku trafił na ogłoszenie o 1. edycji Akademii Free2Play. Pomyślał, że spróbuje.

Daniel Musianek:

Założył sobie, że jeśli przejdzie Akademię, czy wręcz, jeśli ją wygra, zmieni zawód, poświęci się projektowaniu gier. Zapisał się najpierw na kurs online, przeszedł wszystkie jego etapy, a potem został zaproszony do Wrocławia na warsztaty. Tam pod okiem zespołu Akademii udoskonalił projekt swojej gry, zaprezentował go i… przebił swoim pomysłem propozycje 50 innych osób. Zajął pierwsze miejsce i dostał zaproszenie na miesięczny staż w Ten Square Games, który zamienił się w regularną pracę. Obecnie odpowiada za powstawanie tytułu Let’s Hunt, do którego premiery pozostało kilka miesięcy.

Mentorzy:

W tym roku jest szansa na dołączenie do Daniela i ekipy TSG. Do 3 listopada włącznie można zapisywać się do Akademii, zaliczać kursy (5 etapów + 5 krótkich testów) i przyjechać do Wrocławia w ostatni weekend listopada, by z projektantami z TSG pracować nad swoimi konceptami gier. Prócz speców z TSG na warsztatach będzie można konsultować się ze specjalistami branżowymi. Pojawią się na nich: Konrad Czernik - Concept Artist w Techlandzie, Jacek Jankowski - szef relacji międzynarodowych w Playgainer.com, Paweł Jasiński - projektant gier w ATGames, Michał Mielcarek - redaktor naczelny w gram.pl oraz Paweł Tkaczyk - marketer, który m.in. mechanizmy gier przenosi do świata marketingu.

Zapisy trwają na stronie wydarzenia. Najświeższe informacje na fanpage’u Akademii.  Kurs otwarty jest dla wszystkich chętnych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu