Felietony

Akademia Duckie Deck nadal działa. Ruszyły zapisy na nową turę — tym razem poszerza ofertę o nowe miasta!

Kamil Świtalski
Akademia Duckie Deck nadal działa. Ruszyły zapisy na nową turę — tym razem poszerza ofertę o nowe miasta!
7

O Akademii Duckie Deck, czyli warsztatach organizowanych w kolaboracji Duckie Deck (ekipy która dała światu fantastyczny zestaw aplikacji edukacyjnych dla najmłodszych) oraz Ciufci (twórców gier edukacyjnych) już pisaliśmy przy okazji pierwszej fali atrakcji dla najmłodszych. Ale spokojnie, jeżeli nie udało Wam się załapać poprzednim razem, albo po prostu coś pokrzyżowało wam plany i nie daliście rady pojawić się z pociechami na miejscu, to mam dla Was znakomitą wiadomość — kolejna tura Akademii Duckie Deck startuje na dniach, a zapisy na nią już trwają!

Podobnie jak poprzednio, tym razem twórcy imprezy także skupili się na blokach tematycznych skierowanych zarówno dla najmłodszych, jak i troszeczkę starszych, dzieciaków. Nie może zatem zabraknąć majsterkowania w formie warsztatów zrób to sam czy przygotowanych przez animatorów lekcji z zakresu programowania. Będą także lekcje budowania robotów i konstrukcji zabawkowych pojazdów przy wykorzystaniu materiałów recyklingowych i szczypty elektroniki.

Uczyć bawiąc” - to powiedzenie najlepiej oddaje istotę pojęcia edutainment. Jednocześnie prezentuje ono odpowiednią hierarchię - nauka jako cel nadrzędny, a zabawa jako sposób do osiągnięcia tego celu. Hasło to jest dla Duckie Deck myślą przewodnią, którą od wielu lat wciela w życie.

Zapisy na warsztaty dostępne są na oficjalnej stronie Akademii: http://akademia.duckiedeck.com/. Dziś równo o dziesiątej ruszają zapisy na warszawskie warsztaty, które odbędą się już na początku kwietnia, a jeżeli interesuje was udział w wydarzeniu w innych polskich miastach, trzymajcie rękę na pulsie bądź skorzystajcie z mailingu dostępnego na stronie, by dowiedzieć się o otwarciu zapisów czym prędzej — te topnieją w zastraszającym tempie!

Harmonogram wiosennych warsztatów prezentuje się następująco:

  • 19-20 marca - Wrocław, ul. Bema 2 | Biuro Google Wrocław, 5te pietro.
  • 9-10 kwietnia - Warszawa, ul. Ząbkowska 27/31 | Campus Warsaw
  • 23-24 kwietnia - Poznań ul. Grunwaldzka 182 | Biurowiec Pixel
  • 7-8 maja - Gdańsk, ul.Lęborska 3B | Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER
  • 28-29 maja - Kraków, ul. Mari Konopnickiej 28 | Hotel Forum

Poza zajęciami na zapisy, na których to należy się stawić o wskazanej godzinie, zawsze czekać będzie na wszystkich zainteresowanych także strefa rozmaitych atrakcji do których każde dziecko ma wstęp wolny. Wśród nich m.in. zabawa w sterowanie fantastycznymi robotami, poznawanie możliwości wirtualnej rzeczywistości czy kącik plastyczny gdzie można wykazać się kreatywnością.

Uwielbiam sposób, w jaki obecnie animatorzy wykorzystują technologię udowadniając, że czas dziecka spędzony przed smartfonem, komputerem czy elektronicznym urządzeniem wcale nie musi być czasem straconym — a wręcz przeciwnie! Nauka przez zabawę to coś niesamowitego — szczególnie w tak kreatywnym wykonaniu!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu