Moje przemyślenia

Adadio do łatwego zarządzania reklamami (również na blogach)

GM
Grzegorz Marczak
18

Adserwer to narzędzie dedykowane firmom i serwisom, które same zajmują się sprzedażą własnych powierzchni reklamowych lub też sprzedają reklamy klientów i pomagają im mierzyć efekty kampanii. Jednymi z kluczowych funkcji adserwerów jest zarządzanie reklamami oraz mniej lub bardziej rozbudowane staty...

Adserwer to narzędzie dedykowane firmom i serwisom, które same zajmują się sprzedażą własnych powierzchni reklamowych lub też sprzedają reklamy klientów i pomagają im mierzyć efekty kampanii. Jednymi z kluczowych funkcji adserwerów jest zarządzanie reklamami oraz mniej lub bardziej rozbudowane statystyki.

Z reguły narzędzia tego typu nie są specjalnie przyjazne w obsłudze, trzeba mieć odrobinę doświadczenia jeśli chodzi o ich używanie i dobrze przemyślaną wizję reklamy w swoimi serwisie. Później natomiast (po instalacji) możemy korzystać z wielu udogodnień jakie dzięki takim narzędziom mamy. Mówię tutaj o łatwym dodawaniu i zarządzaniu kampaniami, reklamami, kontroli nad czasem wyświetlania, łatwiejszych rozliczeń z kontrahentami itp.

Po tym przydługim wstępie chciałbym przedstawić wam nowy polski produkt z kategorii Adserwerów czyli Adadio. Przede wszystkim jest to narzędzie całkowicie darmowe, co już jest pewnego rodzaju zachętą do przetestowania (i jednocześnie natychmiast też rodzi pytanie jak autorzy serwisu chcą na nim zarabiać). Po drugie jest to narzędzie łatwe w użyciu - nie miałem absolutnie żadnego problemu w przejściu przez kolejne kroki konfiguracji i docelowo w umieszczeniu reklamy na blogu (boks pod każdym wpisem firmy Inis jest wyświetlany przez Adadio).Cały proces związany z umieszczeniem reklamy na blogu sprowadza się do kilku prostych kroków. Przede wszystkim definiujemy własny serwis (może ich być wiele), następnie ustawiamy strefę oraz jej rozmiary. Później pozostaje nam stworzenie kampanii dla naszego klienta, wgranie reklamy i dołączenie jej do odpowiedniej strefy. Na koniec umieszczamy kod strefy w odpowiednim miejscu na blogu i to koniec. Konfiguracja od samego początku do momentu wyświetlenia reklamy zajęła mi niecałe 10 minut. Oto jak w tej chwili wygląda oferta Antyweb, każda dodana strona ma taki właśnie własny mini profil.

Oczywiście jak na klasyczny adserwer przystało Adadio obsługuje wiele formatów reklam, różne typy rozliczeń kampanii, potrafi zarządzać priorytetami wielu kampanii w danej strefie itp. Autorzy serwisu przygotowali też poradniki jak można puszczać reklamy z AdTaily i podobnych sieci reklamowych poprzez ich system.

Moim zdaniem Adadio sprawdzi się świetnie dla wszystkich tych którzy szukają prostego systemu do zarządzania reklamami. Jak jednak wspomniałem na początku Adserwery powinny też dawać nam pełne statystyki jeśli chodzi o liczbę odsłon poszczególnych banerów, liczbę klików i wszelkie przeliczania z tym związane.


null

Niestety w tym elemencie Adadio szwankuje - od wczoraj od kiedy mam podłączony pierwszy baner nie zliczyło żadnych klików, mimo iż i dzisiaj i wczoraj sam klika razy klikałem po to aby sprawdzić czy będzie to widać w statystykach. Nie wiem z czego ten problem wynika, ale zgłosiłem go już autorom serwisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup