Felietony

8 nowych inwestycji IQ Partners o łącznej wartości 5 milionów złotych

Grzegorz Marczak
8 nowych inwestycji IQ Partners o łącznej wartości 5 milionów złotych
5

Razem mają już 75 spółek w portfelu. Wynik naprawdę robi wrażenie. Osiągnęli go w kwietniu dodając 8 nowych inwestycji na który wydali blisko 5 milionów złotych. Warto zwrócić uwagę, że w coraz więcej na polskim rynku mamy inwestycji w usługi mobilne i co cieszy projekty które dostają pieniądze...

Razem mają już 75 spółek w portfelu. Wynik naprawdę robi wrażenie. Osiągnęli go w kwietniu dodając 8 nowych inwestycji na który wydali blisko 5 milionów złotych. Warto zwrócić uwagę, że w coraz więcej na polskim rynku mamy inwestycji w usługi mobilne i co cieszy projekty które dostają pieniądze są coraz bardziej dojrzałe jeśli chodzi o koncepcje i coraz częściej prowadzone przez ludzi z doświadczeniem. Kiedyś napisałem, że powoli kończy się moda na startpy a zaczyna na dobrych przedsiębiorców. Ostatnie inwestycje na Polskim rynku moim zdaniem zaczynają to powoli potwierdzać.

Wszystkie inwestycje pochodzą z działania 3.1 i przeprowadzone są przez dwa inkubatory IQ Partners czyli Ventures Hub oraz InQbe:

W portfelu inkubatora Ventures Hub znalazło się 6 nowych projektów. Spółka Prowly.com realizować będzie projekt internetowej platformy zarządzania działaniami PR w firmach. W ramach spółki GetLaunch jej założyciele stworzą narzędzie wspomagające projektowanie aplikacji mobilnych. Zumobile zbuduje platformę afiliacyjną skierowaną do reklamodawców mobilnych. Projekt InGIS polegać będzie na stworzeniu serwisu skierowanego do uczestników rynku obrotu nieruchomościami. Langzee będzie systemem mobilnym wspierającym naukę języków obcych. Projekt e-learningowy związany z egzaminami na prawo jazdy zrealizuje spółka L-Profit. Łączna wartość inwestycji realizowanych poprzez Ventures Hub wyniosła ok. 4 mln złotych.

Poprzez drugi inkubator – InQbe – fundusz zainwestował w dwa nowe projekty oraz objął kolejną rundę finansowania w obecnym już w portfelu Odbierz.to. Noclegiada stworzy serwis umożliwiający rezerwację noclegów w hotelach i pensjonatach, a Pol-Cash Technologie będzie producentem kas automatycznych. Łączna wartość inwestycji InQbe wyniosła ok. 1 mln złotych.

Ponieważ na tym etapie niewiele więcej można napisać o spółkach i inwestycjach nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować startupom i życzyć udanej współpracy i osiągnięcia najlepszych wyników!

Ps. Przypominam dla pełnej jasności, że Ventures Hub jest mniejszościowym udziałowcem Antyweb.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupIQ partners