Windows

500 px wychodzi z Windows Phone i nie jest to dobra wiadomość dla Microsoftu

Jakub Szczęsny
44

Platforma dedykowana fotografom niestety nie będzie już dostępna dla Windows Phone - tak orzekł usługodawca 500px. Liczyliśmy na to, że program obsługujący platformę będzie dostępny jeszcze przez jakiś czas w Sklepie, jednak wraz z ogłoszeniem zaniechania rozwoju propozycji w repozytorium Windows 8....

Platforma dedykowana fotografom niestety nie będzie już dostępna dla Windows Phone - tak orzekł usługodawca 500px. Liczyliśmy na to, że program obsługujący platformę będzie dostępny jeszcze przez jakiś czas w Sklepie, jednak wraz z ogłoszeniem zaniechania rozwoju propozycji w repozytorium Windows 8.1 została ona zdjęta. I tak oto fotografowie, którzy korzystali z 500px oraz Windows zostali nieco na lodzie. Niedługo będzie podobnie z Windows Phone.

500px to serwis, w ramach którego fotograf może w łatwy sposób dzielić się z innymi swoimi pracami. Cały serwis jednak niekoniecznie jest przeznaczony dla fotografów, śmiało mogą z niego korzystać amatorzy szukający inspiracji oraz osoby, które najzwyczajniej w świecie lubi oglądać dobre zdjęcia w Internecie.

Na liście "do wyrzucenia" jest aplikacja także dla Chrome OS. W tym przypadku Windows nie jest w tej nieprzyjemnej sytuacji osamotniony - jednak wszystko dzieje się z jednego powodu. 500px nie opłaca się utrzymywać aplikacji dla mało perspektywicznych systemów mobilnych. I dla Windows Phone nie jest to dobra wiadomość, bowiem jawiły się one dotąd jako smartfony nastawione także na wysoką jakość fotografii dzięki aplikacjom mobilnym prosto od Nokii oraz Microsoftu.

Oświadczenie 500 px, w którym porzucenie aplikacji dla Windows Phone tłumaczono m. in. troską o najwyższe standardy jakości również nie pomaga. To wygląda tak, jakby Windows Phone nie był w stanie zapewnić wystarczająco dobrych narzędzi oraz podzespołów do tego, by móc aktywnie korzystać z platformy.

Na szczęście, dla Windows 8.1 oraz Windows Phone znajdują się zamienniki oficjalnych aplikacji 500px, które oferują podobną funkcjonalność, a i nic nie wskazuje na to, żeby deweloper zażyczył sobie ich zdjęcia z repozytorium.

Grafika: 1

Źródło: Windows Central

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu