Smartwatche

5 minut ładowania i jeden dzień pracy - tak smartwatcha widzi Oppo

Jakub Szczęsny
5 minut ładowania i jeden dzień pracy - tak smartwatcha widzi Oppo
15

Oppo coraz poważniej myśli o konkurowaniu z gigantami na polu inteligentnych zegarków. Jak na razie ich wadą - podobną do smartfonów jest cały czas słaba żywotność na jednym cyklu ładowania baterii. To odróżnia ich od swoich protoplastów, cały czas popularnych, choć nie tak inteligentnych zegarków n...

Oppo coraz poważniej myśli o konkurowaniu z gigantami na polu inteligentnych zegarków. Jak na razie ich wadą - podobną do smartfonów jest cały czas słaba żywotność na jednym cyklu ładowania baterii. To odróżnia ich od swoich protoplastów, cały czas popularnych, choć nie tak inteligentnych zegarków naręcznych, które bez wymiany baterii potrafią pracować nawet lata.

Chiński producent sprzętu podejście do zasilania smartwatcha widzi zupełnie inaczej. Nie chodzi tu o wydłużenie czasu pracy na jednym ładowaniu, lecz o osiągnięcie jak najmniejszego czasu potrzebnego do tego, by akcesorium przetrwało cały dzień bez rozglądania się za ładowarką. Jak wspomniałem w tytule - 5 minut ładowania ma wystarczyć na pełen, jeden dzień korzystania z zegarka. Wygląda nieźle, prawda?

oppo-smartwatch-phonearena

Premiera smartwatcha ma zbiec się z wypuszczeniem na rynek Oppo Find 9, z którym to zegarek ma tworzyć całkiem zgraną parę. Jakiej technologii użyją Chińczycy do osiągnięcia atrakcyjnego czasu ładowania - nie jesteśmy pewni. Zapewne z pomocą przyjdzie tutaj technologia producenta - VOOC. Poniżej przedstawiamy, jak sprawa miała się z Find 7, który od zera do 97% ładował się w niecałą godzinę. Wiadomo jednak, że smartfon jest wyposażony w dużo większą baterię, niż ta, jaka jest potrzebna w inteligentnym zegarku. Stąd można spodziewać się naprawdę przyzwoitych osiągów, jeśli technologia zostanie wdrożona do smartwatchy.

vooc

Jeszcze nie wiemy, jaki system zostanie umieszczony w nowym zegarku od Oppo - wiadomo jednak, że wraz z Find 9 ma tworzyć dobrze współpracujący debiut, zapewne za sprawą autorskiego oprogramowania chińskiego producenta, które będzie umieszczone i w zegarku i w telefonie. Oppo Find 9 natomiast ma pojawić się w dalszej części tego roku - z ośmiordzeniowym Snapdragonem 810, 4 GB pamięci RAM, 5,5-calowym ekranem i najnowszym Androidem. Owe urządzenie również ma być wyposażone w technologię szybkiego ładowania.

Jeżeli tylko owe doniesienia się sprawdzą, bezproblemowe ładowanie zegarka (5 minut to nie jest dużo, umówmy się) może być dobrą odpowiedzią na problemy z zasilaniem urządzeń mobilnych. Chociaż przyjemnie by było, gdyby w końcu ktoś zaoferował taką technologię, która pozwoliłaby na zapomnienie o ładowarce choćby na kilka dni.

Grafika: 1, 2, 3

Źródło: Phonearena / Oppo Forums

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

OPPO