Biznes

4000 osób straci pracę w HP. Ale firma uspokaja i zapowiada lepsze czasy

Jakub Szczęsny
4000 osób straci pracę w HP. Ale firma uspokaja i zapowiada lepsze czasy
10

HP zapowiedziało cięcia kadrowe - 4000 pracowników firmy będzie musiało poszukać innego miejsca zatrudnienia. Jak wylicza producent sprzętu komputerowego - w ciągu roku pozwoli to zaoszczędzić aż 300 milionów dolarów, które zostaną przeznaczone na bieżące działanie oraz rozwój firmy, która została oddzielona wcześniej od HP Enterprises.

Po rozdziale w firmie, gdy podzielono HP (tyczące się typowo konsumenckich projektów) oraz HP Enterprises (biznes) celem zreorganizowania zasobów ludzkich w firmie. Dodatkowo - gigant zapowiedział, że to posunięcie miało zapewnić równą uwagę zarówno klientom biznesowym, jak i indywidualnym - wtedy też powiedziano, że na mocy tych działań do 2019 roku pracę straci od 3 do 4 tysięcy osób.

Reorganizacja w strukturze firmy to biznesowa odpowiedź na coraz trudniejszy rynek hardware'u, HP co prawda dalej trzyma dosyć mocną pozycję, aczkolwiek dalsze spowolnienia na rynku pecetów nie pomagają i nie można liczyć, że ten rynek pozwoli na zapewnienie sobie stabilnych wzrostów.

Nie ma żadnych informacji na temat tego, pracownicy jakich działów stracą pracę, ale spekuluje się na temat tych, którzy zaangażowani są właśnie w projekty dotyczące komputerów osobistych. Nie powinni się martwić natomiast ci, skupieni wokół drukarek 3D, które zaczynają być coraz popularniejsze - również wśród klientów indywidualnych. Gigant widzi przed sobą świetlaną przyszłość i zapewnia, że dalej będzie kontynuował produkcję oraz sprzedaż urządzeń, które - jak wyrażono nadzieję - będą przynosić firmie zyski.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hp