Świat

Pierwsze filmy z HTC i Androidem w roli głównej

GM
Grzegorz Marczak
11

Zakończyła się konferencja T-Mobile na której prezentowany był pierwszy telefon HTC wyposażony w system operacyjny Android. Na konferencji oprócz rzeczy o których pisał dzisiaj Paweł można było dowiedzieć się kilku dodatkowych informacji na temat telefonu (niestety nie są one zbyt optymistyczne...


Zakończyła się konferencja T-Mobile na której prezentowany był pierwszy telefon HTC wyposażony w system operacyjny Android.

Na konferencji oprócz rzeczy o których pisał dzisiaj Paweł można było dowiedzieć się kilku dodatkowych informacji na temat telefonu (niestety nie są one zbyt optymistyczne). Najważniejsza dla Eurpejczyków jest tak, że telefon będzie ogólnie dostępny na starym kontynencie w pierwszym kwartale 2009 roku.

Kolejna sprawa to fakt, że telefon nie będzie mógł działać jako modem (brali przykład z Apple?). Nie mogę zrozumieć tego typu ograniczeń. Czyżby twórcy uważali, że narzędzie takiej jak HTC zastąpi kompletnie komputer jeśli chodzi o tak zwaną mobilność?

W oryginalny oprogramowaniu nie będzie też wsparcia dla exchange - twórcy uważają ta za dobrą okazję dla zewnętrznych developerów. Moim zdaniem brak wsparcia dla exchange będzie bardzo dużym utrudnieniem w postrzeganiu tego telefonu jako narzędzia biznesowego.

Sukcesem "telefonu google" ma być więc otwartość systemu operacyjnego tego telefonu - podobno już teraz na klientów czeka ponad 1700 aplikacji w sklepie google.

Więcej szczegółów z konferencji oraz odpowiedzi na pytania dziennikarzy znajdziecie na blogu RRW.

Oto komercyjne filmy pokazujące tak zwany telefon Google, trzeba przyznać że prezentuje się naprawdę ciekawie :

Przyznam, że HTC z klawiaturą wygląda bardzo zachęcająco i chętnie sprawdził bym jak spisuje się system android na tym telefonie (czy na przykład dorównuje szybkością działania iphonowi).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGSMAndroidHTC