Ciekawe strony

Twitter rusza na podbój Japoni

Grzegorz Marczak
Twitter rusza na podbój Japoni
1

Serwis Twitter.com na swoim blogu oznajmił, że widząc potencjał i potrzeby Japońskich użytkowników postanowił wyruszyć na podbój tego kraju tworząc japońską wersję serwisu. Japoński twitter będzie powstawał przy współpracy z firmą Digital Garage, która stała sie jednocześnie kolejnym inwest...

Serwis Twitter.com na swoim blogu oznajmił, że widząc potencjał i potrzeby Japońskich użytkowników postanowił wyruszyć na podbój tego kraju tworząc japońską wersję serwisu.

Japoński twitter będzie powstawał przy współpracy z firmą Digital Garage, która stała sie jednocześnie kolejnym inwestorem Twittera wspomagając go przy tworzeniu wersji japońskiej.

Zapewne informacja ta zbudziła blady strach u wszystkich użytkowników twittera, którzy znają problemy serwisu z wydajnością (odpowiedni gąbki z naszej klasy równie często pojawia się na podczas korzystania z twittera). Problemy te są dość poważne bo pomimo iż twitter istnieje już jakiś czas w internecie to nadal takie wydarzenia jak Macworld skutecznie zabijają serwis (wiele osób chciało relacjonować i komentować wydarzenia z konferencji).

Zapewne twitter wzbogaci sie o kolejne serwery ale czy naród z "przyrośniętym do ręki" telefonem komórkowym i konsolą nie zabije serwisu w dużo szybszym tępię niż to się dzieje teraz?

Podsumowując uważam, że twitter podjął słuszną decyzję tym bardziej, że serwis osiągnął chyba maksimum swojej oglądalności jeśli chodzi o wersję angielsko języczną a jego twórcy nie są w ostatnich czasach nadmiernie innowacyjni.

Ps. Za to polski twitter czyli blip.pl co chwila informuje nas o swoich nowych pomysłach takich jak "szturchamy"

Ps2. Podobno w Japonii powstaje nowa moda na pisanie noweli przy użyciu telefonu komórkowego. Młodzi ludzie w ten sposób tworzą "dzieła", które jak się okazuje dość często trafiają na listę najlepiej sprzedających się książek w danej kategorii.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu