Świat

20GB przestrzeni na zdjęcia i maile za 5$ rocznie - Google obniża ceny

Grzegorz Marczak
20GB przestrzeni na zdjęcia i maile za 5$ rocznie - Google obniża ceny
15

Jeśli macie problemy z powierzchnią na maile w Gmail czy też właśnie kończy się wam miejsce na zdjęcia w Picasa Web Albums to Google przygotowało dla was miłą niespodziankę. Właśnie na oficjalnym blogu firmy pojawiła się informacja o znacznej obniżce cen jeśli chodzi o dodatkową powierzchnię jaką mo...

Jeśli macie problemy z powierzchnią na maile w Gmail czy też właśnie kończy się wam miejsce na zdjęcia w Picasa Web Albums to Google przygotowało dla was miłą niespodziankę. Właśnie na oficjalnym blogu firmy pojawiła się informacja o znacznej obniżce cen jeśli chodzi o dodatkową powierzchnię jaką można sobie w Google wykupić. Niestety dodatkowej przestrzeni nadal nie można wykorzystać na nic innego niż zdjęcia i maile (chodzi mi oczywiście o oficjalny sposób, bo zdaj sobie sprawę, że powstały dodatki pozwalające używać miejsca na Gmail do przechowywani plików) - a przecież użytkownicy w serwisach Google przechowują również np: dokumenty w pakiecie Google Docs.

Obecne cen są naprawdę dość atrakcyjne, oto jak przedstawia się cennik:

20 GB ($5.00 USD rocznie)
80 GB ($20.00 USD rocznie)
200 GB ($50.00 USD rocznie)
400 GB ($100.00 USD rocznie)

1 TB ($256.00 USD rocznie)

Jeśli macie jednak nieco większe wymagania, można również zakupić nieco więcej przestrzeni:

2 TB ($512.00 USD rocznie)
4 TB ($1,024.00 USD rocznie)
8 TB ($2,048.00 USD rocznie)

16 TB ($4,096.00 USD rocznie)

Mam nadzieję, że kiedyś powstanie legendarna już usługa o nazwie GDrive gdzie każdy będzie mógł przechowywać dowolnego rodzaju pliki. Nie wiem jak w waszym przypadku ale u mnie Gmail zajmuje na razie 1GB i nie zanosi się na to abym szybko wykorzystał pozostałe 6GB (kasuję maile na bieżąco), za to chętnie skorzystał bym z tej przestrzeni do backupu dokumentów i innych danych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGmailgdrive