Startups

19latek dostał $1mln na rozwój swojego pomysłu!

AD
Adrian Drózd
46

Niestety, to nie jest informacja z naszego podwórka. Zachód po raz kolejny pokazuje nam w którą stronę powinniśmy kierować nasze myślenie. Cieszą mnie takie przykłady, gdyż jasno obrazują, że to nie wiek decyduje o sukcesie (w tym przypadku pozyskanie funduszy), a przede wszystkim determinacja, cięż...

Niestety, to nie jest informacja z naszego podwórka. Zachód po raz kolejny pokazuje nam w którą stronę powinniśmy kierować nasze myślenie. Cieszą mnie takie przykłady, gdyż jasno obrazują, że to nie wiek decyduje o sukcesie (w tym przypadku pozyskanie funduszy), a przede wszystkim determinacja, ciężka praca i pomysł.

One, to startup założony przez dwóch 19stolatków: Cory Levy i Michael Callahan.

19 lipca ogłosili oni, iż pozyskali finansowanie w wysokości miliona dolarów od: True Ventures, Charles River Ventures, General Catalyst, SV Angel, Keith Rabois, Gary Vaynerchuk, Naval Ravikant i Michael Dearing.

One to aplikacja mobilna, która poinformuje Ciebie o ludziach w twoim otoczeniu, którzy podzielają Twoje zainteresowania.

Ideę serwisu najlepiej wyjaśniają słowa autorów:

The way One works is that app will ask the people around you thousands of questions and you’ll get notified if they answer enough times. When you log into the app, your information is pulled from Facebook (or you can manually add it), and the app will track your location to find who’s around you, who also use One.

Twórcy mają nadzieję, iż przy wsparciu takiej grupy inwestorów uda im się zdobyć odpowiednią ilość użytkowników.

Swój rozwój opierają na ciekawej strategii. Na starcie One ma być uruchamiane na uczelniach i w kampusach studenckich, jako łatwy sposób na odnalezienie i spotkanie interesujących ludzi, którzy są pobliżu nas. Jako pierwszy system wdroży University of California, Berkeley już tej jesieni.

Cory Levy pomimo młodego wieku to już seryjny przedsiębiorca – swoją pierwszą firmę założył w wieku 14 lat i od tego czasu poszerza swoją wiedzę związaną z internetowym biznesem. Zaczął od firmy poligraficznej robiącej nadruki na koszulkach, a jeszcze w tym samym roku założył drugą firmę zajmującą się pamiątkami sportowymi.

Napisałem do twórców One prośbę, aby w kilku zdaniach opowiedzieli na czym opiera się ich sukces, czym dokładnie jest ich aplikacja, jakie mają plany, w jaki sposób układa im się współpraca z inwestorami i czy mogliby udzielić kilku rad młodym przedsiębiorcom z Europy. Jeżeli dostanę odpowiedź to myślę, że powstanie ciekawy artykuł.

A póki co chciałbym zapytać Was, co myślicie o inwestowaniu w tak młodych ludzi?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupinwestorzy