Huawei

Huawei prezentuje 16-calowy komputer, który nietrudno pomylić z wyczekiwanym MacBookiem

Kamil Świtalski
22

16-calowy Macbook Pro to komputer na temat którego plotki nasilają się z każdym tygodniem. Oczywiście nie mam wiedzy, która pozwoliłaby mi z całą pewnością orzec że tej jesieni zobaczymy komputer Apple w większym wydaniu, ale... naprawdę będę rozczarowany, jeżeli tak się nie stanie. Huawei wielokrotnie już udowodniło, że lubi być krok przed konkurencją — no i skoro tej jesieni ma być 16-calowy Macbook, to oni juz teraz prezentują swój nowy laptop. Panie, Panowie, oto 16-calowy Honor MagicBook Pro.

16-calowy Honor MagicBook Pro: rywal dla komputera, którego Apple jeszcze nie zapowiedziało?

Kuriozalna sytuacja, w której tworzy się rywali dla sprzętu, który na tę chwilę jest tylko tematem branżowych plotek. No ale nawet zapis 16-calowy MagicBook Pro nie jest trudno pomylić z... 16-calowym MacBookiem Pro, który niebawem miałby trafić do sklepów. I tak długo, jak nie przyjrzymy się ilości wejść na obudowie — całą resztę właściwie też. Owszem, brakuje tam paska Touchbar, ale poza tym — wiele elementów się zgadza. Płaska, metalowa, estetycznie wykonana, konstrukcja, cieniutkie ramki wokół monitora, a mocniejszą wersję napędzają: ósmej generacji Intel Core i7-8565U, 8 GB RAM, Nvidia MX250 oraz dysk SSD o pojemności 512 GB. No i właśnie, choć na pierwszy rzut oka łatwo będzie pomylić ten komputer z MacBookiem Pro, to... w praktyce bliżej mu będzie do MacBooka Air. To procesor 15W TDP — zaś w 16-calowym MBP znaleźć miałby się procesor Intel i9 (45W TDP).

16-calowy MagicBook Pro waży tylko 1,7 kilograma, o 130 gramów mniej, niż 15-calowy MBP. Komputer ma być wyposażony w efektywne chłodzenie, które przy okazji będzie niezwykle ciche. Wykorzystany w komputerze akumulator ma pozwolić mu nawet na 14 godzin pracy na jednym ładowaniu — i jak się można spodziewać, nie zabrakło w nim również dotykowego ekranu.

Tańsza wersja komputera (z procesorem i5) wyceniona została na 5499 juanów (ok. 3050 PLN), droższa (z i7) — na 6199 juanów (ok. 3445 PLN). Premiera urządzenia na rynku chińskim już w przyszły poniedziałek, 29 lipca.

Źródło: 9 to 5 Mac za GizChina

Grafika

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu