11

Zynga prezentuje w co będziesz wkrótce grał: Mafia Wars 2

Gry Zyngi można kochać lub nienawidzić. Ale i tak się w nie gra. Jako osoba powiązana szczególnie z rynkiem konsolowym długo nie mogłem przekonać się do klikanych symulacji dojenia krowy (aczkolwiek polecam zbliżoną tematycznie, konsolową serię Harvest Moon, wciąga!), ale aby móc wyrobić sobie opinię – spróbowałem. Na CityVille rzuciłem jedynie okiem. Szczególnie zainteresowała mnie […]

Gry Zyngi można kochać lub nienawidzić. Ale i tak się w nie gra. Jako osoba powiązana szczególnie z rynkiem konsolowym długo nie mogłem przekonać się do klikanych symulacji dojenia krowy (aczkolwiek polecam zbliżoną tematycznie, konsolową serię Harvest Moon, wciąga!), ale aby móc wyrobić sobie opinię – spróbowałem. Na CityVille rzuciłem jedynie okiem. Szczególnie zainteresowała mnie ostatnia propozycja – coraz bardziej przypominające „klasyczną” grę Adventure World.

Nie wiem czy mieliśmy przyjemność sprawdzić ten dostępny oczywiście tylko na Facebooku tytuł, ale jeśli nie – szczerze polecam. Nareszcie porzucono wymagający wyłącznie poświęcania czasu na klikanie model z poprzedników, aby przejść bardziej w stronę urozmaicenia wykonywanych czynności. Walka z przeciwnikami, rozwiązywanie zagadek, wypełnianie kolejnych zadań – można się wciągnąć.

Dziś Zynga zapowiedziała z kolei jaki będzie ich następny krok – Mafia Wars 2. Pierwsza część tej gry swojego czasu była i u nas szalenie popularna, ale interfejs w dużej mierze tekstowy spowodował wyparcie przez inne tytuły. W przypadku sequela dostaniemy trójwymiarową grafikę, i na co wskazuje zwiastun, jeszcze bardziej „dorosłą” treść. Daty premiery nie podano poza lakonicznym „wkrótce”. Ciekawe, czy będzie to kolejny krok w stronę stworzenia tytułu dla bardziej zaawansowanych graczy. Wybaczcie ortodoksyjni ściskacze pada – ale moim zdaniem Adventure World właśnie na ten kierunek wskazuje.

Dużo czasu marnujecie na graniu przez FB?