Microsoft

Zupełnie nowa wersja Outlooka na Maca zaprezentowana!

Konrad Kozłowski
11

Po czterech latach od premiery poprzedniej wersji aplikacji, Microsoft zapowiedział właśnie najnowsze wydanie Outlooka dla Maca. Aktualnie jest ono dostępne dla subskrybentów usługi Office 365, a na początku przyszłego roku dołączą do niego pozostałe aplikacje pakietu Office w postaci publicznej bet...

Po czterech latach od premiery poprzedniej wersji aplikacji, Microsoft zapowiedział właśnie najnowsze wydanie Outlooka dla Maca. Aktualnie jest ono dostępne dla subskrybentów usługi Office 365, a na początku przyszłego roku dołączą do niego pozostałe aplikacje pakietu Office w postaci publicznej bety. Finalna wersja całego pakietu w wersji dla Maca ma pojawić się w drugiej połowie 2015 roku.

Nowy Outlook dla Maca to przede wszystkim całkowicie odświeżony wygląd aplikacji. Celem było jednak zbudowanie jak najbardziej spójnego interfejsu z innymi wydaniami Outlooka - na PC, w przeglądarce czy aplikacjach mobilnych. Na oficjalnym blogu wyszczególniono kilka najważniejszych cech nowego Outlooka.

Wśród nich znalazły się poprawki w stabilności i wydajności aplikacji, do czego przyczynić się mają nowy model wątkowania i usprawnień w bazie danych. Oprócz świeżego wyglądu, w Outlooku poprawiono funkcję scrollowania i responsywności aplikacji przy przełączeniu się pomiędzy elementami wstążki. Pojawiło się wsparcie dla przeszukiwania maili przetrzymywanych na serwerze oraz tryb push dla użytkowników Office 365. Od teraz pierwsze uruchomienie aplikacji ma trwać znacznie krócej, podobnie jak synchronizacja kont Exchange.

By już dziś skorzystać najnowszej wersji Outlooka dla Maca należy odwiedzić stronę Office.com/MyAccount i pobrać najnowszą wersję aplikacji. W tej samej notce na blogu potwierdzono także informacje co do planowanych wydań kolejnych aplikacji z pakietu Office - jak pisałem na początku przyszłego roku pojawi się ich publiczna beta, a w drugiej połowie roku udostępniona zostanie wersja finalna. Minie wtedy około pięciu lat od momentu pojawienia się poprzedniej wersji Office'a na Maca.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu