Netflix

No i jest! Mindhunter - klimatyczy zwiastun serialu Davida Finchera dla Netflix

KK
Konrad Kozłowski
4

Przyznajcie, że zdążyliście już zapomnieć o zapowiedziach tej produkcji. Netflix kazał nam naprawdę długo czekać na pierwsze efekty pracy nad nowym serialem pod przewodnictwem Davida Finchera, ale już jest - pierwszy zwiastun został opublikowany i robi spore wrażenie.

Mindhunter będzie skupiał się na pracy agentów FBI ścigających seryjnych morderców i gwałcicieli. W przedstawianych okolicznościach zostaje ukute pierwsze z użytych przeze mnie określenie - akcja rozgrywa się bowiem w 1979 roku i na naszych oczach kształtowana będzie nowoczesna kryminalistyka.

W głównych rolach wystąpią Jonathan Groff, jako Holden Ford oraz Holt McCallany, jako Bill Tench. Za kamerą kilku epizodów stanie sam David Fincher, odpowiedzialny wcześniej między innymi za takie produkcje jak The Social Network, Gone Girl (Zaginiona dziewczyna) czy... Seven (Siedem), co budzi spore nadzieje, gdyż Minhunter jest pod kilkoma względami podobny do tamtego filmu.

Mindhunter zadebiutuje na Netflix całkiem niedługo, bo 13 października. Wtedy na platformę trafią wszystkie odcinki, a co ciekawe, serial został już odnowiony na drugi sezon, więc będziemy go oglądać już z tą informacją na uwadze. Seria powstała na podstawie książki Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit (Motywy zbrodni. Metody działania agenta specjalnego FBI) autorstwa Marka Olshakera i Johna E. Douglasa, dwóch byłych agentów FBI.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu