19

Znanylekarz.pl – przyda się w poszukiwaniu lekarza.

Wybór dobrego lekarza w pewnym momencie życia każdego człowiek staje się jedną z ważniejszych decyzji. Wybierając czy też szukając lekarza przeważnie bazujemy na opinii o nim usłyszanej od jego byłych pacjentów. W tym wyborze i zbieraniu opinii ma właśnie pomóc serwis znanylekarz.pl Serwis znanylekarz.pl jest wyszukiwarką i rankingiem lekarzy z całej polski – od początku […]

Wybór dobrego lekarza w pewnym momencie życia każdego człowiek staje się jedną z ważniejszych decyzji. Wybierając czy też szukając lekarza przeważnie bazujemy na opinii o nim usłyszanej od jego byłych pacjentów. W tym wyborze i zbieraniu opinii ma właśnie pomóc serwis znanylekarz.pl

Serwis znanylekarz.pl jest wyszukiwarką i rankingiem lekarzy z całej polski – od początku roku autorom serwisu udało się zebrać już 11 tysięcy opinii o ponad 3 tysiącach lekarzy. Wydaje się, że serwis taki jest potrzebny i powinien cieszyć się dużym zainteresowaniem. Jego konstrukcja jest dość prosta i przejrzysta. Mamy podział lekarzy na specjalizację, opinię pacjentów o danym lekarzu oraz możliwość porozmawiania na forum. Funkcjonalnie nic więcej nie jest potrzebne aby znaleźć i ocenić lekarza.Ostatnio można było przeczytać o tym, że został zamknięty serwisu z opiniami o pracodawcach – podobno na skutek wielu skarg i straszenia sądami (aczkolwiek nie bardzo wierzę w interwencje policji i prokuratury)

Wydaje się, że podobny los może czekać serwis z opiniami o lekarzach. Jak wiemy jest to raczej środowisko, które się dobrze zna, środowisko czułe na krytykę i zawsze do końca broniące swoich racji. Z drugiej strony wydaje mi się, że ludzie chętnie chwalą lekarzy (w przeciwieństwie do pracodawców na których zawsze można narzekać) z którymi mieli pozytywne doświadczenia – widać to też w znanylekarz.pl. Serwis te nie przerodził się w miejsce gdzie wszyscy linczują medyków.

W samym serwisie nie znajdziemy informacji o jego twórcach, jakichkolwiek regulaminów itp.

Myślę, że warto promować tego typu serwisy co Znanylekarz.pl, może być on bardzo pożytecznym miejsce a jedynie czego mu potrzeba to więcej rozgłosu po to aby dowiedziało się o nim więcej ludzi (im więcej opinii tym bardziej miejsce to stanie się wiarygodne).