Seriale

Ujawniono datę premiery 7. sezonu Gry o Tron. HBO GO znowu będzie rozgrzane do czerwoności

Tomasz Popielarczyk
Ujawniono datę premiery 7. sezonu Gry o Tron. HBO GO znowu będzie rozgrzane do czerwoności
9

HBO ujawnia datę premiery 7. sezonu Gry o Tron i zarazem bawi się w pomysłowy sposób serwisami społecznościowymi. Lato będzie gorące na HBO GO.

Trzeba przyznać, że HBO potrafi w pomysłowy sposób wykorzystać social media. Datę premiery 7. sezonu Gry o Tron ujawniono na Facebooku w transmisji na żywo. Film przedstawiał blok lodu, który ogrzewano za pomocą płomieni. Widzowie, wpisując hasła "fire" i "dracarys" mogli zwiększać ich intensywność. W ten sposób zapewniono sobie ponad 400 tys. komentarzy, a tym samym w odpowiedni sposób wypromowano materiał z nagraniem. Fenomen Gry o Tron zatem trwa i nieprzerwanie porywa internautów - nie da się tego ukryć.

Siódmy sezon Gry o Tron zadebiutuje 16 lipca 2017 roku. Serial pojawi się zarówno w HBO jak i na platformie HBO GO, co zapewne rozgrzeje serwery do czerwoności. Nie jest to jeszcze ostatni sezon, ale w tym twórcy serialu wyszli już poza ramy wyznaczone przez autora powieści na których bazuje produkcja - George'a R. R. Martina. Siódmy sezon Gry o Tron będzie zatem niewątpliwie jednym z najmocniej wyczekiwanych i chętnie oglądanych. Kto wie, czy nie przysporzy HBO GO szeregu nowych subskrybentów.

Gra o Tron to jeden z najmocniejszych argumentów HBO w walce o portfele użytkowników usług sVOD. Zarówno stacja jak i jej konkurencji (Netflix i Amazon) mocno inwestują w autorskie produkcje, które są dostępne w ich ofertach na wyłączność. Pochłania to miliardy dolarów każdego roku i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała ulec zmianie.

Jednego jestem pewien - mój LG OLED B6 tego lata nie będzie stał zbyt długo wyłączony.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu