19

Zmiany w WordPress, czyli wersja 2.7 beta 2

Jeszcze w tym miesiącu ma się pojawić kolejna wersja silnika WordPress. Obecna wersja 2.6 zostanie podniesiona o oczko wyżej. Jej betę można już pobrać i zobaczyć jakie zmiany wprowadzi WordPress 2.7. Ze zmian widocznych dla czytelników bloga najciekawsze są zmiany w sposobie komentowania oraz tzw. sticky posts. W nowym WordPressie będzie można odpowiadać na wybrane […]

Jeszcze w tym miesiącu ma się pojawić kolejna wersja silnika WordPress. Obecna wersja 2.6 zostanie podniesiona o oczko wyżej. Jej betę można już pobrać i zobaczyć jakie zmiany wprowadzi WordPress 2.7.

Ze zmian widocznych dla czytelników bloga najciekawsze są zmiany w sposobie komentowania oraz tzw. sticky posts. W nowym WordPressie będzie można odpowiadać na wybrane komentarze bez konieczności dodawnia znaczka „@”. Z kolei sticky posts to możliwość umieszczania wybranych postów na górze strony mimo iż pojawiły się już nowsze artykuły.

Najwięcej nowości można będzie zobaczyć w panelu administracyjnym. Zmianie ulegnie interfejs, na którym będzie teraz trochę więcej miejsca (dzięki pogrupowaniu niektórych elementów) oraz możliwość przestawiania poszczególnych elementów.

Dwie najfajniejsze zmiany to dotyczą instalowania zmian w WordPressie. Po pierwsze, w panelu administratora będzie można wyszukiwać pluginy i od razu instalować, bez konieczności pobierania ich z oddzielnej strony i wgrywania go poprzez FTP. Po drugie, nowy WordPress zawiera automatyczny skrypt, który będzie pobierał nowe wersje WordPressa i je instalował.

Wygląda to wszystko bardzo ciekawie i obiecująco. Na wrażenia będziemy musieli poczekać aż wersje 2.7 przestanie być betą i Grzegorz ją zainstaluje.

Źródło: Download Squad

UPDATE: krótki filmik o możliwościach nowej wersji WordPress (via WordPress blog)