Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Zgłoś swój zespół i projekt na Startup Weekend Next: to coś więcej niż Startup Weekend!

GM
Grzegorz Marczak
0

Autorką wpisu jest Agnieszka Skala. Startup Weekend Next w Warszawie (@nextwarsaw) – rusza już 28 listopada w Centrum Przedsiębiorczości Smolna 4. To więcej niż Startup Weekend – to trzy tygodnie warsztatów dla maksymalnie dziesięciu wybranych zespołów projektowych. Zgłoszenia można wysyłać do pi...

Autorką wpisu jest Agnieszka Skala.

Startup Weekend Next w Warszawie (@nextwarsaw) – rusza już 28 listopada w Centrum Przedsiębiorczości Smolna 4. To więcej niż Startup Weekend – to trzy tygodnie warsztatów dla maksymalnie dziesięciu wybranych zespołów projektowych. Zgłoszenia można wysyłać do piątku, 23 listopada.

Po co brać udział w Next Warsaw? Bo to jest szansa na zweryfikowanie pomysłu lub rozwinięcie istniejącego przedsięwzięcia. Bo to okazja by spotkać śmietankę postaci tworzących branżę startupową w Polsce. Bo tam będzie można nauczyć się mówić i myśleć językiem inwestorów.

SWNext oznacza dla uczestników:

 • trzy tygodnie „zarażania wiedzą” zawartą w kursach on-line przygotowanych przez Steve’a Blanka,
 • budowanie, sprawdzanie i modyfikowanie Biznes Modeli swoich przedsięwzięć poprzez:
  • pracę z wykwalifikowanymi wykładowcami Next oraz rozmowy z najlepszymi mentorami, jakich uda się zgromadzić wokół tej inicjatywy – swój udział już potwierdzili (między innymi): Marcin Beme, Arek Hajduk, Michał Kostrzewa, Krzysiek Kowalczyk, Grzesiek Marczak, Piotr Wilam. No i oczywiście Marek Kapturkiewicz, który wraz ze mną będzie występował w roli trenera i wykładowcy,
  • intensywną pracę pomiędzy zajęciami polegającą na testowaniu założeń, na których opierają się Biznes Modele,
 • zbieranie cennego „feedbacku” od siebie nawzajem podczas Warsztatów.

Szczegóły:

28 listopada – 15 grudnia, Centrum Przedsiębiorczości Smolna 4 w Warszawie
Koszt: 140 USD/ osobę
Język zajęć - polski i angielski
Warsztaty odbywają się w środy (po południu) i soboty (około południa) przez ok. 3-4h. Zespoły będą intensywnie pracować również między Warsztatami.

W procesie rekrutacji zostanie wybrane maksymalnie 10 zespołów, które wezmą udział w Warsztatach. Aby się zgłosić należy wypełnić dwa slajdy dostępne tutaj: pierwszy to Business Model Canvas dla projektu, drugi to opis zespołu. Następnie należy wysłać je do piątku 23 listopada do godz. 16.00 na adres: nextwarsaw@startupweekend.org.

Harmonogram Warsztatów:

 1. NEXT Kickoff Event (środa 28.11.)
 2. Workshop 1 (sobota 1.12.)
 3. Workshop 2 (środa 5.12.)
 4. Workshop 3 (sobota 8.12.)
 5. Workshop 4 (środa 12.12.)
 6. NEXT Demo Day (sobota, 15.12.)

Patronat nad globalnym Startup Weekend Next sprawują: Startup Weekend, TechStars, Startup America, Steve Blank oraz Udacity. Po raz pierwszy tego samego dnia, w kilkudziesięciu miastach na całym świecie ruszy Next, a wezmą w nim udział setki zespołów, tysiące osób. Jednym z tych miast będzie Warszawa.

Patronat nad SWNext Warsaw objęła Krajowa Izba Gospodarcza, wspiera nas Aula Polska.

Więcej o globalnym SWNext: http://swnext.co/
Jak aplikować: http://nextwarsaw.eventbrite.com
Na bieżąco informacje są też dostępne na stronie wydarzenia na FB.

Startup to ciężka praca i duże ryzyko. Tych, którzy podjęli to wyzwanie zapraszam na niezapomnianą 3-tygodniową podróż na pokładzie #NextWarsaw.

Aga Skala
http://about.me/agaskala
@agaskala

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: