4

Załaduj, podziel się, zapomnij – szybkie przesyłanie „samozniszczalnych” plików do 100MB

Często tak jest, że mamy potrzebę wysłać jednorazowo jakiś plik lub „paczkę” z plikami kilku naszym znajomym. Co wtedy robimy? Wysyłamy emailem, jeśli mamy odpowiednio duży limit wielkości załączników, bądź wrzucamy na któryś z naszych dysków sieciowych i udostępniamy link. W ten sposób też często dublujemy obecność tych plików – mamy je na dysku, na […]

Często tak jest, że mamy potrzebę wysłać jednorazowo jakiś plik lub „paczkę” z plikami kilku naszym znajomym. Co wtedy robimy? Wysyłamy emailem, jeśli mamy odpowiednio duży limit wielkości załączników, bądź wrzucamy na któryś z naszych dysków sieciowych i udostępniamy link.

W ten sposób też często dublujemy obecność tych plików – mamy je na dysku, na emailu, w chmurze i z czasem odkładają się ich niezliczone ilości, jeśli na bieżąco nie usuwamy ich z miejsc, gdzie są nam zupełnie niepotrzebne.

pobrane

Dissipate to nowy serwis, który pozwala na wrzucenie plików o wielkości do 100MB (w przyszłości mają zwiększyć ten zakres) oraz ustawić limit pobrania tych plików – max 5 (ten parametr również ma się zwiększyć), po czym generowany jest link do nich, który udostępniamy naszym znajomym, a po przekroczeniu limitu pobrań, pliki te ulegają „samozniszczeniu”. To wszystko bez logowania, zakładania nowych kont.

usuniecir

Planowane jest również udostępnienie aplikacji dla OS X i Windowsa.

sffs

Serwis jest dostępny dla wszystkich, jest też darmowy, ale prawdopodobnie limit wielkości plików i liczby pobrań zostanie zwiększony w przyszłości już tylko dla płatnych kont.