Świat

YouTubeDesktop.com i wszystko jasne.

Grzegorz Marczak
YouTubeDesktop.com i wszystko jasne.
9

Nowy serwis o nazwie YouTubeDesktop.com właśnie jest w fazie beta testów i niedługo ujrzy światło dzienne. Jak sama nazwa wskazuje w serwisie tym znajdziemy aplikację desktopową do obsługi i korzystania z serwisu Youtube.com Pomysł jaki stoi za serwisem YouTubeDesktop jest dość prosty i oczywist...

Nowy serwis o nazwie YouTubeDesktop.com właśnie jest w fazie beta testów i niedługo ujrzy światło dzienne. Jak sama nazwa wskazuje w serwisie tym znajdziemy aplikację desktopową do obsługi i korzystania z serwisu Youtube.com

Pomysł jaki stoi za serwisem YouTubeDesktop jest dość prosty i oczywisty czyli pozwolić użytkownikom serwisu youtube na korzystanie z niego i oglądanie filmów bez potrzeby uruchamiania przeglądarki. Oczywiście to nie wszystko, ponieważ aplikacja desktopowa powinna pozwalać na o wiele więcej rzeczy na przykład na ściąganie filmów na dysk naszego komputera - i tak też będzie.


YouTube Desktop

Od osób, które miały do czynienia z tą aplikacją możemy usłyszeć same pozytywne opinie. Okna z filmami odtwarzanymi w aplikacje mogą być przesuwane metodą drag and drop, będziemy mogli tworzyć nasze playlist-y, dzielić się linkami do filmów z naszymi znajomymi i oczywiście co najważniejsze ściągać filmy do formatów takich jak :vi, mp4, mov, 3gp, wmv, flv, exe (cała konwersja będzie robiona "w locie").

Już po pierwszych screen-ach widać, że aplikacja wygląda bardzo ładnie, estetycznie i na pewno będzie funkcjonalnie spełniać założenia. Czy jednak takie narzędzi jest na pewno potrzebne? - Ja chyba nadal wolę korzystać z przeglądarki niż instalować kolejną aplikację na moim komputerze.

Autorzy serwisu muszą również zwrócić uwagę na prawne aspekty ściągania plików na dysk - taka funkcjonalność może szybko zaprowadzić ich do sądu (zresztą sama nazwa serwisu też już jest nieco dyskusyjna)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu